Heyecanla beklenen sonuç açıklandı! 2023-2024 VGM burs başvuru sonuçları artık sorgulanabilir!

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen ortaöğrenim ve üniversite desteği bursu başvurularının değerlendirme süreci tamamlandı. Binlerce öğrenci tarafından merakla beklenen VGM burs başvuru sonuçları, şu anda sorgulama ekranında açıklandı.

Eğitim 04.11.2023, 23:23
Heyecanla beklenen sonuç açıklandı! 2023-2024 VGM burs başvuru sonuçları artık sorgulanabilir!

Ekim ayında başvuruların sona ermesinden bu yana, öğrenciler yoğun bir şekilde sonuçları kontrol ediyor. Kamuoyuna resmi bir açıklama yapılması hususunda Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden beklenti devam ediyor. Bu süreçte, kurumun resmi açıklamaları yakından takip edilmektedir. Öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği bu duyuru için güncel gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2023-2024 eğitim yılı burs başvurularını tamamladı!

Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2023-2024 eğitim öğretim yılı için verilecek burs ve eğitim yardımları için başvuruların tamamlandığını duyurdu. Ortaöğrenim düzeyindeki öğrenciler için başvurular 1 Ekim 2023 ile 15 Ekim 2023 tarihleri arasında alındı. Yükseköğrenim düzeyindeki öğrenciler için yabancı uyruklu öğrenciler için başvurular ise 20 Ekim 2023 ile 31 Ekim 2023 tarihleri arasında kabul edildi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü, başvuruların tamamlandığını ve değerlendirme sürecinin başlayacağını belirtti. Başvurularını tamamlayan öğrenciler, burs ve eğitim yardımı alma şansı elde edebilecekler. Öğrencilerin başvuru sonuçları ve takip edilmesi gereken aşamalar hakkında bilgilendirme Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak. Öğrencilere, başarıyla süreci tamamlayabilmeleri için gereken adımlar konusunda rehberlik edileceği vurgulandı.

VGM Burs başvuru sonuçları açıklanma tarihi henüz belirsiz

2023-2024 eğitim yılı için Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilecek olan burs başvurularının sonuçları, henüz açıklanacak bir tarih belirtilmedi. Geçtiğimiz günlerde sona eren burs başvuru döneminin ardından, değerlendirme süreci devam etmektedir ve sonuçlar bu sürecin tamamlanmasının ardından resmi internet sitesi olan www.vgm.gov.tr üzerinden duyurulacaktır.

VGM, ortaöğrenim eğitim yardımları, yükseköğrenim bursları ve yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursları için başvuruları almaktadır. Ortaöğrenim burs başvurularının değerlendirme işlemleri tamamlanmış olup, başvuru sonuçları www.vgm.gov.tr adresindeki sorgu sisteminden öğrenilebilecektir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı