Müzik, Resim ve Beden Eğitimi Ders Süreleri Uzayacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı yenilemek için hummalı bir çalışma içerisinde. Merak edilen ise müzik, resim ve beden eğitimi ders sürelerinin uzayıp uzamayacağı… İşte detaylar.

Eğitim 05.11.2023, 19:11
Müzik, Resim ve Beden Eğitimi Ders Süreleri Uzayacak mı?

Geçtiğimiz ay Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in açıklamalarından sonra müzik, resim ve beden eğitimi ders sürelerinin artacağı konuşulmuştu. Bu gelişme bahsi geçen branş öğretmenleri için aynı zamanda ekstradan bir atama umudu olmuştu. Edindiğimiz kulis bilgilerine göre bu konuda olumsuz bir durum yok müzik, resim ve beden eğitimi derslerinin uzamasının önü açık.

Bakan Yusuf Tekin’ bugün öğretmenler ile İstanbul’da buluştu. Öğretmenlerin sorularını yanıtlayarak dertlerini dinleyen Bakan Tekin birçok konuya açıklık getirdi. Öğretmen Haber olarak özel edindiğimiz bilgiler doğrultusunda, müzik, resim ve beden eğitimi branşlarına yönelik önemli bir bilgiye ulaştık.

Bakan Yusuf Tekin, bu branşların ders sürelerinin uzamasına olumsuz bakmıyor ancak ders saatinin artıp artmayacağına yeni müfredat oluşturulduktan sonra bakılacak.

Onbinlerce kadro bekleyen öğretmen bu yenilik hayata geçerse biraz daha fazla atama imkanına sahip olacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 24 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı