O Okulun Müdürüne Adli ve İdari Soruşturma Başlatıldı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in kurucusu olduğu ve halen başkanlığını yaptığı Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırma Çalışmaları Vakfı'na (ESBAV) bağlı Özel Çağdaş Okullarına deprem bölgesinden gelen bir öğrencinin başörtüsü gerekçe gösterilerek okula alınmadığı iddiası üzerine olayla ilgili idari ve adli soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Eğitim 22.03.2023, 21:09 22.03.2023, 21:19
O Okulun Müdürüne Adli ve İdari Soruşturma Başlatıldı

Başörtülü lise öğrencisi Anadolu Kız İmam Hatip Lisesine yerleştirildi - Tıkla İzle

Hatayda depremin ardından onlarca yakınını kaybeden aile Eskişehire geldi. Burada Özel Çağdaş Okullarına giden aile, lisede öğrenim gören kızlarını kaydettirmek istedi. Ancak iddiaya göre okul müdürü başörtüsü bulunan öğrenciyi kayıt edemeyeceklerini söyledi. Depremzede öğrenciye böyle bir yaklaşımda bulunulması tepkiyle karşılanırken, okul müdürü hakkında vakıf yönetimi tarafından bir karar alınıp alınmayacağı merak konusu oldu.

“İdari ve adli süreç başlatıldı”
Yaşanan olay sonrasında yapılan şikayet üzerine Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili çalışma başlatıldı. Depremzede kızın Anadolu Kız İmam Hatip Lisesine yerleştirildiğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, “Asrın felaketinden sonra şehrimize gelen 38 bin aileyi Allahın emaneti olarak görerek, Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız himayesinde her türlü yardımı yapmaya başladık. Bunun yanı sıra 5 bin öğrencimiz geldi. Bunları tek tek arayarak, resmi ve özel okullarımıza yerleştirmeye başladık. Bu süreçte basına düşen iddia üzerine imam hatipli bir öğrencimizin okula kayıt sırasında yaşadığı problemle ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Vali Erol Ayyıldızın talimatları ile Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü olarak idari ve adli soruşturma başlatılmış olup, süreç titizlikle takip edilmektedir" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar (2)
Arzu sayar 9 ay önce
Hiç inandırıcı değil.yalan haber bence
Hasan Atmaca 9 ay önce
sallandırmak lazım böylelelrini
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 05 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı