Okul Müdürlerinin o konudaki suistimalleri önlenmelidir

Okul Müdürlerinin o konudaki suistimalleri önlenmelidir

Eğitim 20.08.2023, 18:43
Okul Müdürlerinin o konudaki suistimalleri önlenmelidir

İşini dürüst yapan okul müdürlerini bir kenara bırakalım, bazı okul müdürlerinin suistimallerinin önüne geçecek düzenleme yapılmalıdır.

Okul müdürleri mesai saatleri içerisinde okulda bulunmak zorundadır. Bazı durumlarda İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Valilik gibi üst amirlerin davetiyle ya da seminerler dolayısıyla okuldan ayrılmak durumunda kalabiliyorlar.

Lakin uygulamaya gelince bazı okul müdürleri okula geç gelip erken gidiyor hatta hiç gelmeyebiliyor. Burada kendi işlerini görebiliyor. Öğretmenlere ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde olduklarını belirtiyorlar. Dolayısıyla okul içerisinde pek çok sorun belirerek soru işaretleri oluşuyor.

Çoğu okul müdürü işini ahlakıyla yapmakta lakin suistimal edenler de ne yazık ki var. Bu konu hakkında Milli Eğitim Bakanlığı suistimalleri önleyecek düzenleme yapmalıdır.

Eğer yorumlarda belirtirseniz okulda gözünüze çarpan suistimaller var ise konunun ne kadar haklı olduğu görülecektir.

KAMUAJANS

Yorumlar (5)
okul müdürü 1 ay önce
Milli Eğitim Teşkilatının en mühim kadroları hiç şüphesiz okul müdürlüğü kadrolarıdır. Öğretmenden az ek ders alan, herhangi bir yasal güvencesi olmayan, her türlü sorumluluğa rağmen az yetkileri olan okul müdürleriyle uğraşmayın.
Mehmet 1 ay önce
Yani bu kadar sorun varken okul müdürleri bin bir türlü sıkıntı ile uğraşırken böyle saçma şeyleri haber yapmanızı kınıyorum.
Ali 1 ay önce
Ek ders ücreti peşinde koşan,yatarak her ay maaş ve ek ders ücreti alan kaymaklı sınıf.
İlyas mermeroglu 1 ay önce
Suistimaller okadar çok ki sadece okulda mesai saatleri olsa,öncelikle harcamalar ve akceli isler komisyonlar tarafından kesinlikle yapılmalı ve denetlenmeli.ogretmenler üzerindeki program mobingi bertataraf edilmeli,soruşturma mevzuatı değiştirilmeli,iki tanık ifadesiyle ceza verilmemeli maddi delillere dayanmalı,öğretmen gördüklerinin takipçisi olma cesaretini göstersin.okul aile birliği gerçek bir şekilde seçilmeli müdür atamasıyla değil.harcamalar denetimli şeffaf olmalı.mudure mutemedlik yapmamalı aile birliği.denetimsiz paralar girdikçe okula suistimaller elbette devam eder.ne kadar fatura o kadar ödeme sisteminde kaçınılmaz sonuçlar bunlar.hic bir okulmudurunu zorla müdür olacaksın diye baskilayan yok.hepsu gönüllü.tabi düzgün olanları yok mu var ancak azınlıkta.
Optimist 1 ay önce
Konya Seydişehir de bir okul müdürü ilçe merkezi olmasına rağmen yazın toplasanız belki 10 kere okula gelmemiştir. Gelmediği günlerin ek dersini çatır çatır almış ve yemiştir. Ben şahsen hakkımı helal etmiyorum
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı