Okullar açılacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan net açıklama!

Türkiye'de milyonlarca kişi okulların eylül ayında açılıp açılmayacağını merak ediyor.

Eğitim 06.08.2021, 01:27
Okullar açılacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan net açıklama!

Normalleşme ile birlikte vaka sayıları özellikle bayram ve yaz tatilleri dönemindeki hareketlilikle birlikte arttı. Bu artış da okulların açılıp açılmayacağı konusundaki endişeyi artırdı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca okulların açılmasıyla ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya koronavirüs vakalarındaki artışı, aşı olmayanlara kısıtlama getirilip getirilmeyeceği ile ilgili açıklamalar yaptı. Bakan Koca ayrıca okulların açılmasıyla ilgili de önemli mesajlar verdi.

İşte Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvinin yazısındaki o bölüm:

- Vaka artışları başlayınca herkesi “Yine başa mı döndük, bu yıl da çocukları okula gönderemeyecek miyiz?” kaygısı kapladı. Milli Eğitim Bakanı da yine Sağlık Bakanlığı ile istişare halinde karar vereceği için Fahrettin Koca’ya okulların açılıp açılmayacağını sordum.

Bakan Fahrettin Koca :Ben özellikle bu yıl okulların mutlaka açılması gerektiği kanaatindeyim. Üniversitelerle ilgili zaten aşıyı önerdik. Bu anlamda koruyuculuğun giderek daha fazla olacağını biliyoruz. Bu yıl özellikle eğitim boyutuyla bir aksamaya yol açmadan ama tedbirli olarak mutlaka açılması gerektiği kanaatindeyim” dedi.

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:29
Akşam 19:13
Yatsı 20:33