Özel Okulda 29 Ekim Töreninde Ülke Yönetimine Ağır Sözler

Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı bir özel eğitim kurumunda okul töreni sırasında yapılan konuşmaya tepkisini sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla göstererek "Özel eğitim kurumları da sermaye, bağış sahiplerinin veya para ödeyen ebeveynlerin siyasi görüşlerine güzelleme yapılacak yer değildir." dedi.

Eğitim 31.10.2023, 15:43
Özel Okulda 29 Ekim Töreninde Ülke Yönetimine Ağır Sözler

Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi.

"Türkiye’de Bir Okul! dersem buna inanan çıkmaz sanırım…

Okul töreni mi siyasi parti genel kurulu mu? Bir özel okulda sözde cumhuriyet bayramı kutlamaları adı altında ülkenin yönetimine ve yöneticilerine yönelik sarfedilen itham ve karalamalar neyle izah edilmektedir? Cebi şişkin, egosu jakoben, zihniyeti totaliter olanların güdümündeki sözde eğitim kurumlarının adı konmamış siyaset cepheleri haline dönüşmüş olması inceleme/soruşturma edilmeyecek midir? Siyasi parti grup toplantısından farksız söylemlerin okul yöneticilerince dillendirilmesi kamuya yasak da özel okullara serbest mi? 

Eğitim kurumları eline mikrofon alanın her haddini bilmezin topluma ayar vermeye kalkabileceği yerler değildir. Özel eğitim kurumları da sermaye, bağış sahiplerinin veya para ödeyen ebeveynlerin siyasi görüşlerine güzelleme yapılacak yer değildir. Eğitim kurumlarında yöneticiler ve öğretmenler eğitim konuşulur, siyaset değil. Eğitim hizmeti, eğitime ve eğitim kurumlarına ticarethane mantığıyla bakan kişilerin eline bırakılırsa sonuç bu olur.

Yorumlar (1)
tosun 1 ay önce
TAM TERSİ OLAYDI BEYFENDİ BYLE Mİ DİYECEKTİ
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı