Rektör Aldemir'den çok çirkin iddialara sert yanıt!

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Mehmet Özışık adlı bir kişinin sosyal medyadan kendisine attığı iftiralara çok sert yanıt verdi. Rektör Aldemir, iddiayı dile getiren Mehmet Özışık için "itibar suikastiçisi, iftiracı, sosyal medya manipülatörü" dedi. Rektör Aldemir iddiaya konu video kaydının 26/8/2020 tarihinde kendisine isimsiz ihbar olarak ulaştırıldığını, bir gün sonra inceleme başlattığını, inceleme raporu sonrasında da, videoda kaydı bulunan ve yüzü görünen kişiye soruşturma başlattığını açıkladı.

Eğitim 02.10.2020, 20:25 02.10.2020, 22:09

Mehmet Özışık adlı bir gazeteci (Hadi ve Süleyman Özışıkın kardeşi) bugün sosyal medya hesabından bir Rektör ile bir öğretim görevlisinin eşcinsel ilişki yaşadığını iddia etti. Özışık, elinde olan kamera kayıtlarına göre görüntülerdeki öğretim görevlisinin net olduğunu ancak diğer kişinin yüzde 40 ihtimalle Rektör Osman Selçuk Aldemir olduğunu iddia etti.

İddialar ardından Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Osman Selçuk Aldemir, kameraların karşısına çıkarak basın açıklaması yaptı.

Oldukça üzgün ve tepkili olduğu görülen Rektör Aldemir, iddiayı dile getiren Özışık için itibar suikastiçisi, iftiracı, sosyal medya manipülatörü dedi. Aldemir, kendisiyle ilgili iddiayı dile getirmekten "ar" duyduğunu ifade etti. Aldemir, Özışıkın "Çok sayıda kişi istifa etti, şantaj yapılarak ihale alındı" iddialarının bir iftiralar zinciri olduğunu belirtti ve kendi dönemi ile eski dönem arasındaki farkı gösteren öğretim elemanı istifa sayıları ile ihale sayılarının belgelerini yayınladı.

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, iddiaya konu video kaydının 26/8/2020 tarihinde isimsiz bir ihbar ile kendisine ulaştığını, bir gün sonra, 27/08/2020 tarihinde videoda yüzü görünen öğretim görevlisi hakkında inceleme başlattığını, inceleme raporu tamamlanması sonrasında 11/9/2020 tarihinde soruşturma başlattığını, 24/09/2020de yüzü görünen öğretim görevlisi ile devamında yüzü görünmeyen şahıs tespit edilerek YÖKe ifadeye çağrıldığını belirtti. YÖKün videodaki kişilerin ayrı ayrı ifadelerini aldığını ve kendi içinde iç soruşturmasına devam ettiğini belirten Aldemir "Bunu bağlamından koparıp bana iftira atacak derecede alçaklaşacaklarını ben bile tahmin etmemiştim." ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasının ardından basın mensuplarının soru sormak istemesi üzerine soru almayacağım çok net dedi, üzüntüsü ve öfkesi yüzüne yansıyan Rektör Aldemir, konuşmasını tamamlayarak salondan ayrıldı.

Yorumlar (0)
banner51
17°
sisli
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 25 Ekim 2020
İmsak 05:55
Güneş 07:20
Öğle 12:53
İkindi 15:48
Akşam 18:17
Yatsı 19:36