Suudi Arabistan, Türk okullarını kapatıyor

 Suudi Arabistan yönetiminin, başkent Riyad ve diğer vilayetlerde faaliyet gösteren Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı 8 Türk okulunu yıl sonunda kapatma kararı aldığı bildirildi.

Eğitim 29.04.2021, 01:45
Suudi Arabistan, Türk okullarını kapatıyor

Dammam ve Abha şehirlerindeki MEBe bağlı okulların da Suudi Arabistan yetkililerince ziyaret edilerek kapatma kararlarının sözlü olarak tebliğ edildiği öğrenildi.

Mekke ve Medinedeki Türk okullarının da aynı uygulamaya tabi tutulduğu belirtildi. Diplomatik kaynaklar, Suudi Arabistandaki Türk okullarının kapatılması durumunda bu okullarda öğrenim gören 2256 öğrencinin yeterli düzeyde Arapça bilmemeleri nedeniyle Suudi Arabistan Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitimlerine devam etmeleri durumunda mağduriyet yaşayacaklarını belirtiyor.

Suudi Arabistanın faaliyetlerini sonlandırdığı okulların isimleri Riyad Uluslararası Türk Okulu, Cidde Uluslararası Türk Okulu, Tebük Uluslararası Türk Okulu, Dammam Uluslararası Türk Okulu, Taif Uluslararası Türk Okulu, Abha Uluslararası Türk Okulu, Mekke Uluslararası Türk Okulu, Medine Uluslararası Türk Okulu şeklinde sıralandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar (0)
19°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:24
Öğle 13:09
İkindi 17:09
Akşam 20:44
Yatsı 22:35