Yıkılan Okul Binasının Arsasına Belediye Otopark ve Dükkan Yapmak İstiyor!

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın yıkım kararı alınan Amiral Karamürsel İlkokulu’nun 4 dönümlük arsasına çok katlı otopark, üstüne dükkan ve okul yapılması isteğini yenilediği öğrenildi. Yıldırım bu isteğini yıllar önce de gündeme getirmiş ama Milli Eğitim Bakanlığı ret etmişti.

Eğitim 20.08.2023, 20:16
Yıkılan Okul Binasının Arsasına Belediye Otopark ve Dükkan Yapmak İstiyor!

Kocaeli Valiliği’nde yapılan 2000 yılından önce inşa edilen 28 okulun yıkımıyla ilgili toplantıda gündeme getirilen, ‘Amiral Karamürsel İlkokulunun arsasına katlı otopark’ fikrinin Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a ait olduğu, Vali Yavuz’a Karamürsel Kaymakamı Osman Aslan Canpolat tarafından söylendiği öğrenildi.

2016’DA DA GÜNDEME GELDİ
Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın Karamürsel Kaymakamı Osman Aslan Canpolat aracılığıyla gündeme taşıdığı ‘Yıkım kararı alınan Amiral Karamürsel İlkokulunun dört dönümlük arsasına katlı otopark ve üstüne okul’ fikri 2016 yılında da gündeme gelmiş ama Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ret edilmişti.

BU TÜR PROJELERE KARŞI
Yıkım kararı verilen okullardaki öğrencilerin taşınacağı okulları belirlemek amacıyla kaymakamlar, ilçe ve okul müdürlerini toplayan Vali Seddar Yavuz’un, Amiral İlkokulu arsasına katlı otopark ve okul yapımına, “Gündemimiz, yıkılacak okulların taşınması, öğrencilerin mağdur olmaması” diyerek karşı çıktığı ifade edildi.

Galip Ataman / Bizim Yaka 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı