22.05.2021, 16:19

Eğitimin İlk Üs'sü Ailemiz ve Evimizdir

Bir Büyükşehirimizde özel bir eğitim kurumunda rehberlik öğretmeni olarak çalışan genç bir kızımız evinden çıkıp okula gittiği sırada arkadaşlık teklifini kabul etmediği bir serseri ile karşılaşıyor. Teklifi kabul edilmeyen serseri üç el ateş ederek öğretmeni ağır yaralıyor sonrasında da ölümüne neden oluyor.

Bu hadiseden çıkarmamız gereken bir çok ders var ancak özellikle eğitim kısmına dikkat çekmek istiyorum. Eğitim sanıldığı gibi sadece okulda öğretmenlerin üzerinde bir vazife değildir. Anne ve babalara, büyüklerimize, toplumumuza, basın ve medyaya da önemli görevler düşmektedir.

Anne ve babalar çocukları hata yaptığında uyarmalılar. Her istediklerini sınırsız bir şekilde karşılamayı bırakmalı bazen çocukların isteklerine HAYIR diyebilmeliler. Toplum yozlaşmış ise bireylerine katacağı bir şey olmaz. Olumsuzlukları denizin yabancı maddeyi sahile attığı gibi içerisinden temizlemeli. Hassas bir terazi gibi sınır tanımayan bireyine sınırlarını, haddini öğretmelidir. Basın, Yayın, Medyaya da önemli görevler düşüyor.

Son yıllarda TV lerde artan güldür güldür gibi ahlaksız birçok dizileri, ailenin yapısına direk saldıran kadın programlarını, kurtlar vadisi, çukur tarzı silahlı, vurdulu kırdılı sahneleri izleyen gençler kendisine ordan rol buluyor. Memlekette birsürü psikopat türedi. Eline silahı alan kendini kabadayı, mafya sanıp çıkıyor karşımıza.

Sonuçlarda kaçınılmaz olarak maalesef çok acı ve üzücü oluyor. Efendimiz sav. Bir kötülük gördüğünde elimizle, olmadı dilimizle düzeltmemizi istiyor. Bunlara gücü yetmeyen kalben buğz etmeli. Biz ise sıralamaya sondan başlıyoruz sanıyorum. Onun içinde mesafe alamıyoruz...

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:29
Akşam 19:13
Yatsı 20:33