Emniyet Genel Müdürlüğü en az 30.000 TL maaşla personel alım ilanını duyurdu. EKPSS yerleşme sonuçları ile atanma fırsatını kimler elde etti? İşte detaylar…

EKPSS yerleştirmesi sonucuna göre Emniyet Genel Müdürlüğü'ne atanmaya hak kazanan adaylar için belge teslim süreci sonunda belli oldu. Hak sahipliği kazanan adayların belirlenen tarih aralığında evrakları etkisiz şekilde teslim etmesi gerekiyor. Öğrenci için kritik bir süreç olarak görülen bu gelişme sonrası belgelerin teslim edilmesi gereken tarihler paylaşıldı.

21 Şubat tarihinde başlayan süreç 8 Mart tarihinde sona erecek. Başvuru şahsen ya da 1. derecede akraba tarafından belirlenecek. Adrese Teslim edilebilecek. KPSS sınavına girenler sonuç belgesi ile beraber başvurarak personel alım sürecini başlatabilecek.

Yeni Bekçi Alımı, Başvuru Tarihleri, Şartlar ve Sınav Bilgileri Yeni Bekçi Alımı, Başvuru Tarihleri, Şartlar ve Sınav Bilgileri

Adaylar Nasıl Başvuru Yapacak?
ÖSYM tarafından ilgili pozisyona yerleştirildiğine dair internet üzerinden online makbuz alınması gerekecek. Ortaokul ya da lise seviyesinde hazırlık okuyanların durumunu ifade eden bir belge ile diplomanın aslı ya da noter tasdikli bir örneği istenecek. Tüm özel şartları karşılayan adaylar belirtilen adresi evraklarına teslim ederek süreci tamamlayabilecek.