Altın fiyatlarında rekor tahmin!

Altın fiyatlarında rekor tahmin! ONS altın, tahminleri 2.100 dolar seviyesine kadar çıktı!

Ekonomi 04.11.2023, 23:38
Altın fiyatlarında rekor tahmin!

Son zamanlarda hızlıca yükselişe devam eden altın piyasasıyla ilgili her gelişme önem arz ederken, uzmanlar 2024 yılı kapsamında altın fiyatlarında rekor beklentiler içerisine girdi. Birçok uzman 2024 yılı için Ons altın tahminlerine 2.100 $ seviyesine kadar çıkarttı. Peki altın yükselişi ne zamana kadar devam edecek? Altın fiyatları düşecek mi? ONS altın beklentileri neler?

FED şahin tavır mı sergiliyor?
FED’in parasal sıkılaştırma eğilimini sürdürmeye devam ettiği süre zarfında, Altın fiyatları kısa süreliğine düşüş yaşasa da hızlı bir şekilde toparlanarak, 1.986 dolara kadar yükseldi.


OANDA’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, ise FED’in şahin tavrını sürdürdüğünü fakat, piyasaları korkutacak kadar bir şahin olmadığını iddia ederek, FED’in gelecek aylarda faiz artırımı ihtimalini göz ardı etmediğine dikkat çekerek, takas sözleşmeleri yatırımcıların ikna olmadığını vurguladı. FED bu aşamada şahin bir tutum sergilemeye çalıştı fakat Wall Street bu döngüde ilave sıkılaştırmanın olacağına inanmadığını belirtti.

ONS altında 2024 yılı beklentileri tek tek gelemeye devam ediyor
Finans şirketi AG Thorson, ONS altın fiyatları ile ilgili önemli açıklamalar yaparak konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

Altında önemli bir aşamaya gelindiğine dikkat çeken şirket yetkilileri, geri çekilip altın grafiğine bakıldığında, güçlü bir yükseliş kurgusu gözlemlendiğini ifade etti. Düşüş eğilimleri sonrasında, gelecek aylarda yukarı yönlü bir kırılma olacağını vurgulayan, Finans şirketinden 2.100 doların üzerindeki bir yükseliş yaşanabileceğini yönünde tahmin geldi.

TD Securities Emtia Stratejisi Başkanı Bart Melek, son düşüş ile birlikte, altın fiyatlarına sağlam bir zemin sağladığını ifade ederek, yeni yılda tüm zamanların en yüksek seviyelerinin üstünde olacağını vurguladı. Bart Melek, yeni yıl için 2.100 dolara taşıyan temel itici güç olacağı yönünde açıklama yaptı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı