Asgari Ücret Zammıyla İlgili Flaş Gelişme

Bu sabah açıklama yapıldı, asgari ücrete ara zam bu hafta geliyor. En az yüzde 50 zam yapılacak. Yeni Asgari ücret en az 12.500 TL olacak. 8 milyon çalışan seçimden önce yaşadı.

Ekonomi 16.05.2023, 20:53
Asgari Ücret Zammıyla İlgili Flaş Gelişme

Asgari ücret zammı 2023 son dakika… Asgari ücrete yeni ara zam müjdesi duyuruldu. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 28 Mayısta yeniden yapılacak olması ile beraber asgari ücret zammı yeniden gündemde. Milyonlarca asgari ücretli çalışan bu haberi heyecanla bekliyor. 8 milyona yakın çalışan bir süredir seçim öncesi zam haberleri almayı zaten istiyordu. Ancak özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci Tura kalması ile birlikte zam haberleri artık kesinleşmiş oldu. Milyonlarca çalışana 28 Mayıs öncesinde büyük haber verilecek. %50 asgari ücret zammı Bu hafta içinde duyurulacak. Üstelik asgari ücretle ilgili başka tahminler de var. Sosyal Güvenlik uzmanları yeni asgari ücret tahminlerini açıkladı.

Asgari ücrete ara zam 14 Mayıs seçimleri öncesinde olduğu gibi 28 Mayıs öncesinde de yine gündemden düşmüyor. 8 milyona yakın Asgari ücretli çalışan seçimden önce memur ve emekli maaşlarına olduğu gibi kendilerine de önemli bir vaat verilmesini bekliyor. Bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan Geçtiğimiz aylarda en düşük emekli maaşının en düşük emekli maaşının 7.500 TLye yükseldiğini duyurmuştu. Ayrıca seçime birkaç gün kala yaptığı açıklamada ise en düşük memur maaşının 22.000 TL olacağını duyurmuştu. Memur ve emekliye büyük müjdeler verilirken asgari ücretle çalışanlar da şimdi güzel haber bekliyor. Milyonlarca çalışanın gözü kulağı 28 Mayısta 2 turu yapılacak olan seçimler öncesinde maaş zamlarına çevrilmiş durumda. Sosyal Güvenlik uzmanları daha asgari ücret zammı ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. Peki, Asgari ücrete ne kadar zam gelecek soru işareti asgari ücret zammı kaç TL olacak?

ASGARİ ÜCRET ZAMMI SON DAKİKA 2023
Asgari ücret zammı ile ilgili yeni bir müjde daha var. Yaklaşan 28 Mayıs seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğanın asgari ücretliye büyük müjdeyi vermeye hazırlandığı iddia ediliyor. Gelen ilk bilgilere göre ise asgari ücrete %50 oranında zam yapılacak. Enflasyon rakamları ve düşen alım gücü nedeniyle geçinmekte zorlanan asgari ücretliler için bu haber bayram havası yarattı. Çünkü asgari ücrete gelecek zamla birlikte yeni asgari ücret 12.500 TLye yükselecek. Böylece milyonlarca çalışanın refah düzeyde yükselmiş olacak. Haberi alan asgari ücretliler sevinçten havalara uçarken zam tarihini de merakla beklemeye başladı.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Asgari ücret zammı tarihi ile ilgili de yeni açıklamalar var. Sosyal Güvenlik uzmanlarına göre asgari ücret zammı için Temmuz ayı beklenmeyecek. Henüz tamamlanmayan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci Tura kalması ile birlikte asgari ücrete ara Zam konusunda yeni adımlar atılacağı konuşuluyor. Gelen ilk bilgilere göre asgari ücret zammı 28 Mayıs seçimleri öncesinde açıklanacak milyonlarca çalışana da seçim öncesi Müjde verilmiş olacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının çoktan asgari ücret tespit komisyonu ile temasa geçtiği ve asgari ücrete ara Zam konusunda çalışmaların başladığı konuşuluyor. Duyurunun ise önümüzdeki günlerde yapılacağı tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı