Av yasağı kalkıyor: Palamuttan haber yok

OĞUZ AÇIKLAMASININ DEVAMINDA, "BU SENE PALAMUTTAN DAHA BİR HABER ALAMADIK. AZ OLDUĞU SÖYLENİLİYOR. İNŞALLAH BU SENE ÜMİDİMİZ LÜFER. LÜFER OLUR, ÇİNEKOP OLUR. PALAMUT OLMAYACAK DEĞİL AZ OLACAK. BURADAN BÜTÜN BALIKÇI ARKADAŞLARIMIZA YENİ SEZONLARININ HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM. HEPSİNE RAST GELE. KISMETSE 1 EYLÜL’DE ‘VİRA BİSMİLLAH’ DENİZDEYİZ” DEDİ.

Ekonomi 29.08.2023, 10:11
Av yasağı kalkıyor: Palamuttan haber yok

Denizlerde av yasağının bitmesine son 1 gün kala tayfaları tatlı bir telaş sardı. Balıkçılar hazırlıklarını tamamlayarak yeni sezondan umutlu olduklarını belirtti.

Denizlerden av yasağının kalkmasına son 1 gün kala Tekirdağlı balıkçıları tatlı bir telaş sardı. 4 buçuk aylık yasak sürecinde hazırlıklarını tamamlayan balıkçılar, bu süreçte boya badana, yağ bakımı, ağ tamirlerinin tamamladı. Bu yıl heyecanla yeni sezona başlayacak olan balıkçılar, palamuttan iyi haberler alamadıklarını, fakat bu sezonun lüfer sezonu olacağının altını çizdi.

Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi İkinci Başkanı Hüseyin Oğuz yaptığı açıklamada, “Bu sene 1 Eylül’de balıkçılığa başlayacağız. Bu süre zarfında teknelerimizin bakımları, makinelerimizin bakımları, ağlarımızın bakımlarını halen yapmaktayız. Bu sene palamuttan daha bir haber alamadık. Az olduğu söyleniliyor. İnşallah bu sene ümidimiz lüfer. Lüfer olur, çinekop olur. Palamut olmayacak değil az olacak. Buradan bütün balıkçı arkadaşlarımıza yeni sezonlarının hayırlı olmasını diliyorum. Hepsine rast gele. Kısmetse 1 Eylül’de ‘Vira bismillah’ denizdeyiz” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı