Depremden sonra taleplere yetişemiyorlar

6 ŞUBAT DEPREMLERİNİN ARDINDAN KARAVANLARA TALEP YÜZDE 100 ARTTI. KARAVAN ÜRETİCİLERİ TALEPLERE YETİŞMEKTE ZORLANDIKLARINI SÖYLEDİ.

Ekonomi 02.08.2023, 10:26 02.08.2023, 16:57
Depremden sonra taleplere yetişemiyorlar

6 Şubat depremlerinin ardından karavanlara talep yüzde 100 arttı. Karavan üreticileri taleplere yetişmekte zorlandıklarını söyledi.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki büyük depremin etkilediği 11 ilde evlerine giremeyen birçok vatandaş karavan alarak burada yaşıyor. Gaziantep’in İslahiye ilçesinde üretilen karavanlar hem yurtdışına hem de yurtiçine gönderiliyor. Karavan üreticileri ise, talebe yetişmekte zorlandıklarını belirterek, depremin ardından karavanlara talebin yüzde 100 arttığını söyledi.

“İşimiz yüzde 100 arttı”

Karavan işiyle uğraşan Abidin Can depremin ardından işlerinin yüzde 100 arttığını belirterek, “Burada karavan işiyle uğraşıyoruz. Depremin ardından daha çok talep oldu. İnsanlar deprem sonrası eve girmeye korktuğu için karavanlara yöneliyor. Müşteri kendi bütçesine göre araçlarını getiriyor bizde bunu karavana çevirip anahtar teslimi yapıyoruz. 2.5-3 ayda bir aracı bitiriyoruz. Tabi iş yoğunluğuna göre bu süre değişebiliyor. İşimiz yüzde 100 arttı diyebiliriz” şeklinde konuştu.

“Hem yurtiçi hem de yurtdışından taleplerimiz var”

Abidin Can hem yurtiçi hem de yurtdışından taleplerinin olduğunu belirterek, “Şu anda çok yoğun çalışıyoruz. Boşluğumuz hiç yok. Hem yurtiçi hem de yurtdışından taleplerimiz var. Daha önce de yurtdışına bitirip gönderdiğimiz araçlar oldu. Ama özellikle depremin ardından etkilenen 11 ilden bize yoğun talep oluyor” dedi.

“Fiyatlarımız 250 bin TL’den başlıyor”

Karavan fiyatları hakkında açıklamalarda bulunan Can, “Müşterinin isteklerine göre fiyat belirleniyor. Normal fiyatımız bir araç için 250 bin TL’dir. Tabi bu fiyat müşterinin lüksüne göre 650 bin TL’ye kadar çıkıyor. Ancak standart paketimiz 250 bin TL’dir. Dolabı her şeyi elektrik aksamından tutun anahtar teslimi yapıyoruz. Müşteri sadece eşyasını içine atarak biniyor” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı