Depremzede devletin verdiği destekle yeniden küçükbaş hayvan yetiştirmeye başladı

6 ŞUBAT DEPREMİNDE 45 KÜÇÜKBAŞ HAYVANINI KAYBEDEN ADIYAMANLI ORHAN KORKUT, DEVLETİN VERDİĞİ KÜÇÜKBAŞ HAYVANLARLA YENİDEN HAYVANCILIK YAPMAYA BAŞLADI. TARIM VE ORMAN BAKANI İBRAHİM YUMAKLI, YENİDEN HAYVANCILIĞA DÖNEN KORKUT’U EVİNDE ZİYARET ETTİ.

Ekonomi 14.08.2023, 17:51
Depremzede devletin verdiği destekle yeniden küçükbaş hayvan yetiştirmeye başladı

Kahramanmaraş depremlerinde 45 küçükbaş hayvanını kaybeden Adıyamanlı Orhan Korkut, devletin verdiği küçükbaş hayvanlarla yeniden hayvancılık yapmaya başladı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yeniden hayvancılığa dönen Korkut’u evinde ziyaret etti.

6 Şubat depremlerinde Adıyaman merkez Alitaşı Mahallesi Çimen Küme Evleri’nde ikamet eden Orhan Korkut’un bahçesinde bulunan ahırın çökmesi sonucu 150 küçükbaş hayvanından 45’i enkaz altında kalarak telef oldu. Korkut, geriye kalan 105 hayvanından 97’isini sattı. Sadece 8 küçükbaş hayvanı kalan Korkut’a, telef olan hayvanlarının yerine Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2’si koç olmak üzere toplam 45 küçükbaş hayvan verildi. Tarım ve Orman Bakanlığının verdiği küçükbaş hayvanlarla yeniden hayvancılığa başlayan Orhan Korkut’u incelemelerde bulunmak üzere Adıyaman’a gelen Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı evinde ziyaret etti. Korkut ailesiyle bir araya gelen Bakan Yumaklı, Korkut ailesine verilen koyunları da ahırda inceledi. Orhan Korkut ile bir süre sohbet eden Bakan Yumaklı, Korkut’tan hayvanları çoğaltmasını ve onlara daha iyi bir şekilde bakmasını istedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 30 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı