Ekmek ve Simite Zam Geliyor !

Pazartesi gününden itibaren değişecek! Hem simit hem ekmek yine zam alacak!

Ekonomi 01.10.2023, 21:09
Ekmek ve Simite Zam Geliyor !

Artan maliyetlerle beraber 2023 yılı içerisinde tam 3 defa zam alan ve fiyatları arttırılan simit, ekmek ürünlerine yapılan son açıklamalara göre yine zam gelecek. Gelecek zam ile 100 gr simit 10 TL’den satılacak.

Artan enflasyonla beraber katlanan maliyetler bununla beraber fırıncılara verilen un desteğinin bu sene verilmemesi, akaryakıta gelen zamlar… birçok sebepten ötürü geçtiğimiz aylarda simit, ekmek ürünlerine zam gelmişti. Açıklanan son bilgilere göre ise pazartesi itibari ile simide yine zam geleceği simit ile beraber ekmeğinde fiyatının artacağı belirtildi. İşte tüm detaylar…

Simit ve ekmeğe yine zam!

Geçtiğimiz aylar içerisinde iki, üç defa zam alarak katlanan simit ve ekmek fiyatları vatandaşın cebini oldukça zorlamıştı. Fırıncılar ise artan maliyetleri göz önünde bulundurarak nakliyeden, susam fiyatlarına, un fiyatlarından su tüketimine kadar birçok şeye zam geldiğini bu maliyeler ile ekmeğin ve simidin fiyatının kendi maliyetini bile kurtarmadığını dile getirerek tekrar zam talep etmişti.

Şimdi gündeme gelen haber ile simide tekrar zam yapılacağı belirtiliyor. Pazartesi gününden itibaren 100 gr simidin 10 TL’ye satılacağı belirtilirken aynı kapsamda ekmeğe de zam geleceği ve fiyatının artacağı belirtiliyor.

Pazartesi’den itibaren…

Sektör temsilcileri arasında olan Söke Lokantacılar Odası Başkanı Şeref Başar konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda,

"02.10.2023 Pazartesi gününden itibaren 100 Gram Simit 10 Lira olarak fiyatlandırılacaktır. Zam kararı daha önceden alınmıştı Vatandaşlarımızın bilgisi olsun" dedi. Ardından ekmek fiyatlarına da değinen Başar, “Simide zam geldikten sonra ekmek fiyatlarına da kısa sürede zam geleceğini düşünüyorum. Uzun sürmez, ekmek de kısa süre sonra simit fiyatına eşitlenir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı