Emekli İçin Zam Kararı Geliyor

Emekli maaşına zam için son 1 gün!

Ekonomi 30.09.2023, 16:17
Emekli İçin Zam Kararı Geliyor

Milyonlarca emeklinin maaşına zam yapılmasına son 1 gün kaldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı "Emeklilere müjde gelir mi?" sorusuna kısa ve net cevap geldi.

Emekliler Temmuz ayında maaşlarına yapılan zammı yeterli bulmayınca hükümet ek zam çalışmaları için harekete geçti. Milyonlarca emeklinin maaşında yapılacak düzenleme için geri sayım başladı. Meclisin açılmasıyla gündeme gelecek olan çalışmalara ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhandan cevap geldi.

BAKAN IŞIKHANDAN EMEKLİYE MÜJDE SORUSUNA NET CEVAP

Dün Ataşehir’de Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun düzenlediği Çalışma Hayatı İstişare Toplantısına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, toplantının ardından gazetecilerin ‘Emeklilere müjde gelir mi?’ sorusuyla karşı karşıya kaldı. Meclis’in açılmasına sadece 1 gün kala çok net ve kısa cevap veren Bakan Işıkhan, “Çalışmalarımız devam ediyor” açıklamasında bulundu.

EMEKLİ MAAŞLARI İÇİN ÜST ÜSTE AÇIKLAMA

Emekli maaşlarına düzenleme için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmazdan üst üste açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak emeklilik düzenlemesi için "Fazla uzamaz, en yakın zamanda" ifadeleriyle zam mesajı verdi. Cevdet Yılmaz, emekli maaşlarına yapılacak olan düzenlemeye ilişkin "yıl sonuna kadar çalışmayı tamamlayacağız" diyerek 1 Ekimde açılacak meclisi işaret etti. 

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

En düşük maaş olan SSK, Bağ-Kur emeklisinde 7 bin 500 TL olan maaşların 10 bin 332 TLye çıkması bekleniyor.

CUMHURİYET İKRAMİYESİ GELECEK Mİ?

Ara zammın yanı sıra bu yıl ilk defa emeklilere istisna uygulanacak. Normal şartlarda Ramazan ve Kurban Bayramlarında ikramiye alan emeklilere Cumhuriyetin 100. yılı münasebetiyle 5 bin TL civarında Cumhuriyet hediyesi verilmesi gündeme geldi. TGRT Ankara Haber Müdürü Ahmet Sözcanın aktardığı kulis bilgilere göre emekliye ikramiye için çalışmalar sürüyor. Yapılan çalışma nihayete erdiğinde, önce meclise ardından ise Cumhurbaşkanı Erdoğana sunulacak. Onaylandığı takdirde emeklilere 5 bin TL ikramiye verilecek.

TÜRKİYE GAZETESİ 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı