Erdemir’in saat ücretli işe alımlarında sınav süreci başladı

TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN YASSI ÇELİK ÜRETİCİLERİNDEN ERDEMİR, İŞLETME ÜNİTELERİNDE GÖREVLENDİRİLECEK SAAT ÜCRETLİ ÇALIŞANLARI İSTİHDAM ETMEK İÇİN BAŞLATTIĞI BAŞVURU SÜRECİNİ TAMAMLADI. İŞE ALIM SÜRECİNDE 10 BİNİN ÜZERİNDE BAŞVURU GERÇEKLEŞTİ. BELİRLENEN KRİTERLERE UYAN KİŞİLER BUGÜN İTİBARIYLA SINAVLARA ALINMAYA BAŞLANDI. İŞE ALIM SÜRECİNE SAĞLIK KONTROLÜ VE KOMİSYON MÜLAKATIYLA DEVAM EDİLECEK. TÜM SÜREÇLERDE BAŞARI SAĞLAYAN ADAYLAR ARASINDAN, İHTİYAÇ DOĞRULTUSUNDA İŞE ALIMLAR GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

Ekonomi 06.06.2023, 11:24
Erdemir’in saat ücretli işe alımlarında sınav süreci başladı

Erdemir, işletme ünitelerinde görevlendirilecek saat ücretli çalışanları istihdam etmek için başlattığı başvuru sürecini tamamladı. İşe alım sürecinde 10 binin üzerinde başvuru gerçekleşti. Belirlenen kriterlere uyan kişiler bugün itibarıyla sınavlara alınmaya başlandı. İşe alım sürecine sağlık kontrolü ve komisyon mülakatıyla devam edilecek. Tüm süreçlerde başarı sağlayan adaylar arasından, ihtiyaç doğrultusunda işe alımlar gerçekleştirilecek.

Karadeniz Ereğli’nin gelişimine katkı sağlayan çalışmalar gerçekleştiren Erdemir’in, ihtiyaç duyduğu saat ücretli pozisyonlar için açtığı toplu işe alımda, başvuru süreci tamamlanarak sınav aşamasına geçildi. Şirketin işe alım süreci, kriterlere uygun adaylara Erdemir Spor Salonu’nda bugün itibarıyla uygulanmaya başlanan genel yetenek ve teknik bilgi sınavları ile devam ediyor.

Sınavlarda başarı gösteren ve ardından yapılacak sağlık kontrollerini geçen adaylar komisyon mülakatına alınacak. İşe alımlarda tüm adaylar eşit olarak değerlendirilecek olup açıklanan kriterlere uygunluk, başvuruyu belirtilen zamanda yapmış olmak, sınav ve komisyon mülakatlarında başarılı olmak, sağlık kontrollerinden geçmek göz önünde bulundurulacak. Verilen bilgiye göre, Erdemir işe alım sürecini baştan sona şeffaflık esasına göre yürütüyor, bu kapsamda işe alım kriterlerini kamuoyuyla paylaşıyor. Adayları süreçlere dair bilgilendirmeye de devam eden Erdemir ilk aşamada başvuruları açıklanan kriterlere uygun olmadığı belirlenen adaylara bilgilendirme yaptı.

Erdemir’de saat ücretli pozisyonlarda görev yapacak adaylarda meslek liselerinin Elektrik/ Elektronik, Endüstriyel Otomasyon, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Metalürji Teknolojisi ve Motorlu Araçlar Teknolojisinin İş Makineleri bölümlerinden veya meslek yüksekokullarının Elektrik- Elektronik/Enerji, Endüstriyel Otomasyon, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Metalürji Teknolojisi ve Motorlu Araçlar Teknolojisinin İş Makineleri bölümlerinden mezun olma şartı aranıyor. Adayların ayrıca ilan tarihi itibarıyla 18- 25 yaş aralığında (25.04.1998 ve sonrası, 24.04.2005 ve öncesi doğmuş) olmaları, tercihen askerlik hizmetini tamamlamış olmaları, sağlık muayenesinde çok tehlikeli iş sınıflarında çalışabilmeye uygun olmaları ve görevlerini yapmaya engel olabilecek herhangi bir bedensel veya ruhsal rahatsızlıklarının bulunmaması gerekiyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı