Ev alacaklara müjde! 10 yıl vadeyle 1 milyon TL kredi...

Akbank yeni yıla bomba gibi bir giriş yaparak, Kredi musluklarını açtı! Banka, kampanya dahilinde 1 Milyon TL’lik konut kredisi imkanı sunarak tüm dikkatleri üzerine çekti. Üstelik vade süresi 10 yıl detaylar işte sizlerle...

Ekonomi 03.01.2024, 21:38
Ev alacaklara müjde! 10 yıl vadeyle 1 milyon TL kredi...

Yeni bir ev sahibi olmak isteyen fakat bütçesi yetersiz kalan vatandaşlara müjde Akbank’tan geldi. Banka, yüksek vade sayısı ve uygun faiz oranlarıyla başvuru yapan herkese 1 milyon TL kredi imkanı sunuyor. Peki konut kredisi kampanyası dahilinde sunulan faiz oranı nedir? Konut kredisi kullanmak için talep edilen şartlar neler?

Konut kredisi kullanmak için talep edilen şartlar neler?

Akbank’ın resmi web sitesi üzerinden yayınlanan duyuruya göre, 10 yıl vadeli olarak çekilebilen konut kredisi kampanyası dahilinde, yaş sınırı bulunuyor. Bu kapsamda da, konut kredisi kullanmak isteyen müşterinin yaşı ile konut kredisi vadesinin toplamının 70’i geçmemesi talep edilecektir. Ayrıca, konut kredisi kullanmak için müşterinin satın alacağı evini bankaya ipotek ettirmesi gerekecektir. Bu şartlar dışında başka bir sınır bulunmuyor.

Konut kredisi kampanyası dahilinde sunulan faiz oranı nedir?

Akbank aracılığıyla konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşların, konut kredisi kullanmak için başvuru yaptıktan sonra geri ödeme seçenekleri şu şekilde gerçekleşecek;

Kredi Tutarı: 1 milyon TL

Kredi Faiz Oranı: %2,80

Kredi Vade sayısı: 120 ay

Aylık Taksit Tutarı: 29.057 TL

Toplam Geri Ödeme: 3,5 Milyon TL

Ayrıca Akbank konut kredisi kampanyası dahilinde, 5.000 TL tahsis ücreti, 1.620 TL ipotek ücreti, 7.700 TL ortalama ekspertiz ücreti olmak üzere toplamda 14.320 TL masraf talep edecek.

Tüm bunlara ek olarak, Kullanılan kredinin yıllık maliyet oranının % 40,04.

Bu kapsamda da, 10 yıl boyunca her ay kredi taksiti ödeyerek, Kullanılan 1 Milyon TL konut kredisi karşılığında 10 yılda bankaya, Kredinin sadece faiz maliyeti olarak 2,4 Milyon TL ödenecek. Güncel faiz oranları baz alındığı takdirde, bu oran düşük olarak dikkatleri çekiyor.

Konut kredisi kampanyası ile ilgili daha kapsamlı bilgileri bankanın resmi web sitesi üzerinden ya da mobil bankacılık aracılığıyla ulaşılabilir.

Yorumlar (3)
okuyucu 2 ay önce
29 000 tl taksit ödeyebilecek çalışan yok sadece 2-3-5 maaş alanlar bu krediyi kullanabilir
Yolcu 2 ay önce
2 milyon nakiti de bulursak bu iş tamam :)
Devlet Memuru 2 ay önce
Bu haberi yapan arkadaşın hayat şartlarından haberi yok sanırım. Tek maaş (35 bin TL Ocak 2024 maaşım ) çalışan ve kirada oturan biri bunu nasıl öder hiç düşündünüz mü?
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı