İşçiye Tarihi Zam Yapıldı

Toplu Sözleşmeyle işçi maaşlarına yüzde 80 zam yapıldı

Ekonomi 10.09.2023, 13:36
İşçiye Tarihi Zam Yapıldı

Toplu iş sözleşmesiyle işçi maaşlarına yapılan zamlar gündemde. Bu kez Sivasta Öz Sağlık-İş Sendikası üyelerine toplu iş sözleşmesiyle yüzde 80 zam yapıldı.
İşçilerle memurların zam karşılaştırması gündemden düşmüyor. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Öz Sağlık-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Yapılan sözleşmede üniversitede çalışan 860 sağlık işçisinin ücretlerine yüzde 80 zam yapılarak yeni rekor sağlandı.
Öz Sağlık-İş ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle üniversitede çalışan 860 sağlık işçisinin ücretleri yüzde 80 oranında arttı. Sendikanın imzaladığı toplu sözleşme ile aylık giydirilmiş işçi ücretleri brüt 30 bin liranın üzerine çıktı.


SÖZLEŞME İLE YEVMİYELERDE DE ARTIŞ SAĞLANDI
Öz Sağlık-İş Sendikası ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesine göre, 860 sağlık işçisinin ücretleri yıl içerisinde alacakları ikramiye, yıllık sosyal yardımlar ve tediyelerle birlikte aylık ortalama brüt 39 bin liraya ulaşmış oldu. İmzalanan sözleşme ile 1 Mayıs Emek Bayramı’nda çalışan sağlık işçilerine kendi yevmiyeleriyle birlikte 4 yevmiye, idari izin ilan edilen özel günlerde çalışan sağlık işçilerine ise kendi yevmiyeleri ile birlikte 2 yevmiye ödenecek. İşçiler ayrıca gece zammı ve yüzde 5-11 arasında değişen iş primine kavuştular. Sözleşme ile ayrıca hastane kadrosunda yer alan işçilere günlük 60 TL ilave iş primi ödenmesi de karara bağlandı.

milligazete

Yorumlar (1)
Kürşad 2 hafta önce
Memur Sendikaları fos.
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı