JPMorgan dört Türk bankasını negatif izlemeye aldı

JPMorgan, 29 Ocak'ta başlayacak olan dördüncü çeyrek bilanço sezonuna temkinli yaklaştıklarını ve Akbank, Garanti BBVA, İş Bankası ile Yapı Kredi'yi 'Negatif Katalizör İzleme' listesine aldıklarını bildirdi. Bankanın analizi sonrasında Akbank, Garanti BBVA, İş Bankası ve Yapı Kredi için yatırım tavsiyesi 'nötr' olarak belirlendi.

Ekonomi 23.01.2024, 22:32
JPMorgan dört Türk bankasını negatif izlemeye aldı

JPMorgan Türk banka hisseleriyle ilgili müşteriyle temkinli bir analiz paylaştı.

Bloomberg HT’de yer alan habere göre JPMorgan analistleri Mehmet Sevim ve Samuel Goodacre tarafından hazırlanan 23 Ocak tarihli analizde banka Akbank, Garanti BBVA, İş Bankası ile Yapı Krediyi Negatif Katalizör İzleme listesine aldıklarını bildirdi.

Türkiyedeki makroekonomik normalleşme sürecinden heyecan duyduğunu söyleyen banka bankacılık sektörü için uzun vadede pozitif bir görünümle sonuçlanacağını öngördü. Bununla birlikte CEEMEA bölgesindeki banka hisselerine kıyasla Türkiyede bankacılık endeksinin yılbaşından bu yana yüzde 12 prim yaptığını vurgulayan banka, dördüncü çeyrek bilanço sezonuna temkinli yaklaştıklarını belirtti.

Bankanın analizinde kısa vadede çekirdek operasyonel trendin kötüleşebileceği öngörüldü. JPMorganın analizinde kur korumalı mevduatlardan dönüş çabalarının da ilave risk oluşturduğu ifade edildi.

Bankanın analizi sonrasında Akbank, Garanti BBVA, İş Bankası ve Yapı Kredi için yatırım tavsiyesi nötr olarak belirlendi. JPMorgan Akbank için hedef fiyatını 42 TLden 45 TLye; İş Bankası için 26,20 TLden 30 TLye çıkardı.

JPMorgan analizinde Garanti BBVA ve Yapı Kredi hedef fiyatını ise aşağı çekti. Banka Garanti BBVAnın hedef fiyatını 73,50 TLden 72,40 TLye; Yapı Kredinin hedef fiyatını da 28 TLden 27 TLye çekti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı