Kredi Kartı Fazilerinde Rekor Artış

Merkez Bankası'nın faiz oranlarını artırmasının ardından kredi kartı faiz oranları ve diğer kredi ürünlerinin faiz oranlarında da değişiklikler yaşandı. Bu değişiklikler, borçlu bireylerin finansal durumlarını etkileyebilir. İşte yeni faiz oranları...

Ekonomi 31.10.2023, 13:25
Kredi Kartı Fazilerinde Rekor Artış

Merkez Bankasının faiz oranlarını artırmasının ardından kredi kartı faiz oranları ve diğer kredi ürünlerinin faiz oranlarında da değişiklikler yaşandı. Bu değişiklikler, borçlu bireylerin finansal durumlarını etkileyebilir. İşte yeni faiz oranları...

Kredi Kartı Faiz Oranları

 Kredi kartı faiz oranı yüzde 3,71e yükseldi. Bu artış, kredi kartı kullanıcılarının alışverişlerinde ve nakit avans işlemlerinde daha fazla faiz ödemeleri anlamına gelmektedir. Bu durum, kredi kartı borcu olanlar için ödemelerini daha zor hale getirebilir. Borçlarını düzenli olarak ödeyemeyenler için ek mali yük doğurabilir.

Kredili Mevduat Hesabı ve Nakit Avans Faiz Oranları

 Kredili mevduat hesapları ve nakit avans işlemleri için uygulanacak faiz oranı yüzde 4,47ye yükseldi. Bu, kredili mevduat hesapları veya nakit avans kullananların daha yüksek faiz ödemeleri gerekeceği anlamına gelir.

Aylık Gecikme Faizi

 Aylık gecikme faizi yüzde 4,01e yükseldi. Bu, kredi kartı ödemelerini geciktirenler için ek bir mali yük oluşturacaktır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı