SPK'dan iki şirketin halka arzına onay geldi

SPK'dan iki şirketin halka arzına onay geldi

Ekonomi 07.05.2023, 19:09
SPK'dan iki şirketin halka arzına onay geldi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), "Bien Yapı Ürünleri Sanayi Turizm ve Ticaret AŞ" ile "Kayseri Şeker Fabrikası AŞ"nin halka arzını onayladı.

Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji Ürünleri Araştırma Geliştirme Sanayi ve Ticaret AŞnin 110 milyon liralık bedelsiz sermaye artırımı onaylandı.

Ulusal Faktoring AŞnin 110 milyon liralık, Tera Yatırım Menkul Değerler AŞnin 140 milyon liralık, Ata Yatırım Menkul Kıymetler AŞnin 65 milyon liralık, Çağdaş Faktoring AŞnin 170 milyon liralık, Tacirler Yatırım Menkul Değerler AŞnin 350 milyon liralık, Halk Yatırım Menkul Değerler AŞnin 1 milyar 840 milyon liralık borçlanma aracı ihraç başvurusuna izin verildi.

Borçlanma aracı ihraç başvurusuna izin verilen şirketler arasında 300 milyon lirayla İnfo Yatırım Menkul Değerler AŞ, 500 milyon lirayla Osmanlı Yatırım Menkul Değerler AŞ, 190 milyon lirayla Tam Finans Faktoring AŞ ve 250 milyon avroyla Yapı ve Kredi Bankası da yer aldı.

5 yatırım fonunun kurulmasına izin verildi

Kurul, Blupay Menkul Değerler AŞ unvanlı aracı kurum kuruluşuna izin verdi.

Hedef Portföy Yönetimi AŞ Müstakil Özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile Re-Pie Portföy Yönetimi AŞye ait Emlak Katılım Yeni Evim Gayrimenkul Yatırım Fonu, Efor Gayrimenkul Yatırım Fonu, Downtown Otel Gayrimenkul Yatırım Fonu ve Göksu Gayrimenkul Yatırım Fonunun kuruluşuna izin verilmesi ve katılma paylarının ihracına ilişkin ihraç belgesinin onaylanması talepleri olumlu karşılandı.

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 26 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı