3 Emniyet Müdürü Açığa Alındı!

ANKARA Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen Ayhan Bora Kaplan suç örgütü soruşturması ile farklı bir soruşturma kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Polis Başmüfettişi olan iki 1. Sınıf Emniyet Müdürü ile Polis Akademisi Başkanlığı'nda görev yapan bir Şube Müdürünün açığa alındığı öğrenildi

Emniyet Personeli 26.10.2023, 18:57
3 Emniyet Müdürü Açığa Alındı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikayanın göreve gelmesinin ardından Emniyet Müdürlüğü kadrolarında yaşanan değişim sürerken, Ankara Emniyeti tarafından yürütülen "Ayhan" kod adlı Bora Kaplanın yönettiği öne sürülen suç örgütüne yönelik operasyon sonrasında gözaltına alınan örgüt lideri Bora Kaplan ile bazı şüpheliler ifadelerinde görev yapan polisler hakkında ifade vermişti.

Yerine imza atan polis ihraç edildi

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik 2019 yılında Ankara Emniyet Müdürlüğünün soruşturma yürüttüğü, ruhsatsız tabancayla yakalanan Kaplan hakkında mahkeme tarafından adli kontrol şartı verildiği, zanlının imza atmak için polis merkezine gitmediği, karakoldaki bir polis memuru tarafından yerine imza atıldığının ortaya çıkmasıyla o polisin 2019 yılında ihraç edildiği ortaya çıkmıştı.

İki 1. Sınıf Emniyet Müdürü açığa alındı

Devam eden soruşturma kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosunda polis başmüfettişi olarak görev yapan 1. Sınıf Emniyet Müdürü A.A, 1. Sınıf Emniyet Müdürü M.K ile Polis Akademisi Başkanlığında görev yapan Şube Müdürü V.K.nın Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açığa alındığı ortaya çıktı. Polis müdürleri hakkında idari soruşturma yapıldığı öğrenildi.

Halit Turan SABAH

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı