Aktif Görevdeki 455 Fetöcü Polis Görevden Alındı

Emniyette son dakika görevden alma depremi: Görevdeki 445 polis FETÖ'den açığa alındı

Emniyet Personeli 29.12.2023, 17:01
Aktif Görevdeki 455 Fetöcü Polis Görevden Alındı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikayadan gelen son dakika açıklamasına göre FETÖ ile irtibatlı ve iltisaklı olduğu tespit edilen 445 aktif emniyet mensubu bugün açığa alındı. Bakan Yerlikaya, polisler hakkında ayrıca idari soruşturma başlatıldığını bildirdi.
Emniyet Genel Müdürlüğünde, FETÖ ile irtibatta olduğu tespit edilen görevi başındaki 445 emniyet mensubu operasyonla açığa alındı. Bakan Ali Yerlikaya tarafından yapılan bilgilendirmeye göre operasyon, EGM Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığının dijital materyaller üzerinde yaptığı geriye dönük çalışmalar kapsamında yapıldı ve aktif görevdeki 445 emniyet mensubunun FETÖ ile iltisakı belirlendi.
Bakan Yerlikayanın FETÖ operesyona yönelik açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
"Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığımızın dijital materyaller üzerinde yaptığı geriye dönük çalışmalar kapsamında; FETÖ ile irtibat ve iltisaklı olduğu tespit edilen 445 aktif emniyet mensubu açığa alındı. Bu şahıslar hakkında idari soruşturma açıldı. Terör örgütleri ve iş birlikçileriyle mücadelemizi durmadan, duraksamadan sürdürmeye devam edeceğiz."

3500 POLİS AÇIĞA MI ALINDI?
Öte taraftan Polisin Sesi Platformu Sözcüsü Faruk SEZER 26.12.2023 günü 3500 emniyet mensubunun açığa alındığı yönünde açıklamada bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı