Afrikalı öğrenciler Gümüşhane’de dolmuşta konser verirse...

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ’NDE EĞİTİM GÖREN AFRİKA ASILLI SİYAHİ ÖĞRENCİLER RADYOSU ÇALIŞMAYAN DOLMUŞTA SÖYLEDİKLERİ ŞARKIYLA BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI. O GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYADA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.

GENEL 03.06.2023, 15:22
Afrikalı öğrenciler Gümüşhane’de dolmuşta konser verirse...

Gümüşhane Üniversitesi’nde eğitim gören Afrika asıllı siyahi öğrenciler radyosu çalışmayan dolmuşta söyledikleri şarkıyla büyük beğeni topladı. O görüntüler sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Gümüşhane’de dolmuş şoförlüğü yapan Kenan Dilek geçtiğimiz günlerde dolmuşuna binen Afrika asıllı siyahi öğrencilerin müzik açılması isteğini radyonun çalışmadığı gerekçesiyle reddetti. Öğrencilerin ısrarı üzerine Kenan Dilek siyahi öğrencilere "Söyleyebiliyorsanız siz söyleyin" dedi. Bunun üzerine dolmuş içerisinde bulunan çoğunluğu bayanlardan oluşan yaklaşık 5 kişilik Afrikalı öğrenci grubu kendi ülkelerinin yerel dillerinde şarkı söylemeye başladı. Öğrenci grubunun dolmuş içerisinde koro halinde söylediği şarkı dolmuş içerisindekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedilirken, sosyal medyada paylaşılan görüntüler büyük beğeni topladı.

“Sesleri de güzel, 4-4’lük insanlar”

Afrika asıllı öğrencilerin müzik isteğini radyo çekmediği gerekçesiyle geri çevirmek zorunda kalan dolmuş şoförü Kenan Dilek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Afrika asıllı öğrenciler dolmuşuma bindi bana ’Şarkı aç’ dediler. Ben de ’radyo var çekmiyor’ dedim. Bir daha ısrar ettiler. Dedim ki ’Eğer söyleyebiliyorsanız siz söyleyin’ o ara başladılar söylemeye. Onlar için de bizim için de güzel bir şey oldu. Üniversitenin önünden başladılar belediyenin önünde bitti. Yolcular için de güzel oldu. Afrikalı öğrenciler dürüst insanlar, tek kelimeyle harikalar. Sesleri de güzel, 4-4’lük insanlar” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı