Azerbaycan’da Erdoğan'ın seçim zaferi sonrası halk sokaklara döküldü

Azerbaycan’da Erdoğan'ın seçim zaferi sonrası halk sokaklara döküldü

GENEL 28.05.2023, 23:15
Azerbaycan’da Erdoğan'ın seçim zaferi sonrası halk sokaklara döküldü

Resmi olmayan sonuçlara göre cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunu kazanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın zaferi Azerbaycanın başkenti Baküde coşkuyla kutlandı.
Resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunu kazanmasının ardından Azerbaycanın başkenti Baküde Türk ve Azerbaycan vatandaşları halk sokaklara dökülerek, Erdoğan’ın zaferini coşkuyla kutladı.
Türkiyenin Bakü Büyükelçiliği önüne giden vatandaşlar, büyükelçiliğin yakınlarındaki Atatürk Parkında toplandı. Buradaki anıt önünde Recep Tayyip Erdoğan lehine slogan atan vatandaşlar, Türk ve Azerbaycan bayrakları ile AK Parti flamalarını sallayarak, havai fişeklerle kutlama yaptı.
Bakü’deki şehitliğe toplanan vatandaşlar da Erdoğan’ın seçim zaferini coşkuyla kutladı. Erdoğan’ı destekleyen Azerbaycanlı ve Türk vatandaşlarının kutlamalarına Bakü sokaklarından araçlarıyla geçen vatandaşlar da korna basarak eşlik etti.
“Ermenistan’dan geçip Türkiye’ye Azerbaycan’ı karayoluyla bağlayacağız”
Seçimlerin vatana, millete hayırlı olmasını dileyen Zekai Arabacı, “Allah utandırmasın önümüzdeki 5 yılı daha namusumuzla, şerefimizle reise verdik. Reis de kendine yakışanı yapacak. İnşallah Azerbaycan-Türkiye için, kardeşliğimiz için elimizden geleni yapacağız. Hattı da (Zengezur Koridoru) açacağız inşallah. Ermenistan’dan geçip Türkiye’ye Azerbaycan’ı karayoluyla bağlayacağız. Vatanımıza, milletimize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.
“Mutluluğumuzu anlatmanın tarifi yok”
Yaklaşık 10 yıldır Azerbaycan yaşadığını vurgulayan Bilgehan Genç, “Şu anki mutluluğumuzu anlatmanın tarifi yok. Bu haklı davamızda yine haklı çıktığımız için çok mutluyuz ve gururluyuz. Tüm Türk dünyasına, tüm İslam dünyasına hayırlı, uğurlu olsun diliyorum. Budan bütün aileme, Türk halkına herkese selam gönderiyorum. Yaşasın Tayyip Erdoğan, yaşasın Türkiye yüzyılı” dedi.
“Azerbaycan için, Türkiye için hayırlı olsun”
Çok mutlu ve gururlu olduklarını ifade eden Osman Berçin, “Azerbaycan için, Türkiye için hayırlı olsun. İnşallah Türk dünyasına hayırlı olsun. Biz gurbetçiler burada çok inanılmaz derecede keyif aldık. Allah milletimize, devletimize zeval vermesin. Tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı.
(ABA-ÖK-D)

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı