Bakan Kurum: 'Bu yapılan bir FETÖ kumpasıdır, FETÖ oyunudur'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1'inci Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Pendik’te Vanlı vatandaşlarla bir araya geldi. Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesiyle ilgili Bakan Kurum, "Bu yapılan bir FETÖ kumpasıdır, FETÖ oyunudur. Küresel odakların Türk demokrasisine müdahale girişimidir’’ dedi.

GENEL 12.05.2023, 17:05
Bakan Kurum: 'Bu yapılan bir FETÖ kumpasıdır, FETÖ oyunudur'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1inci Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Pendikte Maroof Restaurantta Vanlı vatandaşlarla bir araya geldi. Kente yapılacak projeleri açıklayan Kuruma Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin de eşlik etti. Bakan Kurum, "Biz, Vanın taşına, toprağına, suyuna aşığız. Biz Vanın insanına aşığız. Biz, Vanımızın güzel gönüllü insanlarına hizmet etmekten onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz, şeref duyuyoruz. Bu güzel şehre 21 yılda 40 milyar lirayı aşkın yatırım kazandırdık. Bugün bir yandan Erçişten Tuşbaya, Çataktan Edremite Vanımızın tüm ilçelerinde kentsel dönüşüm projelerimize hızla devam ederken; diğer yandan sosyal donatılarıyla beraber binlerce konutumuzu inşa etmeye devam ediyoruz. Vanımızda bir yandan İlk Evim, İlk İş Yerim projemiz çerçevesinde 3 bin 200 evimiz, 250 iş yerimiz, 26 bin 700 konutluk arsamız için hak sahiplerimizi belirlerken; diğer yandan Vanımıza toplam büyüklüğü 1 milyon metrekare olan 8 millet bahçesi kazandırıyoruz. Van Gölümüzden Edremite kadar düzenleme yapıyoruz. Vanımızın incisi Van Gölümüzü evlatlarımıza en temiz haliyle bırakmak için Van Merkezi İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisimizi yaptık ve hizmete açtık. Şimdi gölümüzde kapsamlı bir dip çamuru temizliği yapıyoruz dedi.

"Tam 650 bin bağımsız bölüm başvuru yaptı"

Bakan Murat Kurum, Yine hep birlikte toplam 1.5 milyon yeni konut yaparak İstanbulda bulunan tüm riskli yapıları dönüştürüyoruz. Dönüştüreceğimiz konutların maliyetinin yarısını devlet olarak biz karşılıyoruz. Bugün itibarıyla İstanbulumuzda yüzyılın dönüşümünde başvuru sayımız kaç biliyor musunuz? Tam 650 bin bağımsız bölüm başvuru yaptı. Bu 2,5 milyon kardeşimizin yuvası değişiyor demek diye konuştu.

"Kasetçilere, kumpasçılara, FETÖcülere bu millet dersini verecek"

Kurum, "Bir tarafta Sayın Cumhurbaşkanımız, diğer tarafta kumpasçılar, kasetçiler, terör örgütleri, FETÖ, PKK ve küresel güçler. Bunlar milletten oy alamayacaklarını anlayınca rakiplerine kumpasa giriştiler. Kasetle partinin başına geçenler, şimdi bir kumpasla devletin başına geçmek istiyor. Biz AK Parti olarak daima temiz siyasetin temsilcisi olduk. Kime yapılırsa yapılsın kumpasların karşısında olduk. Sayın İnce, 2018de Sayın Cumhurbaşkanımızın rakibiydi, kaybetti. Ama 2023 seçimleri için aday olacağım dedi, CHPnin içinden sesler yükseldi. Parti kuracağım dedi, tehditler aldı, kendisine ve partisine parmaklar sallandı. Bu yapılan bir FETÖ kumpasıdır, FETÖ oyunudur. Küresel odakların Türk demokrasisine müdahale girişimidir. Kim olursa olsun, kimin başına gelirse gelsin biz bunun karşısındayız. Hiç kimse Türk demokrasisine parmak sallayamaz, müdahale edemez. Bu aziz millet onlara haddini bildirir. Bu seçimde de hep birlikte göreceğiz. Kasetçilere, kumpasçılara, FETÖcülere bu millet dersini verecek. Demokrasi tokadını atacak" şeklinde konuştu.

Muhammed Talha Yazıcı - Metin Başar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 05 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı