Cumhurbaşkanı Erdoğan Bir Müjde Daha Verecek!

Bakan Dönmez’den Petrol açıklaması: “Cumhurbaşkanımız bir müjde daha verecek. O da petrol ile ilgili olacak.”dedi.

GENEL 02.05.2023, 20:19
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bir Müjde Daha Verecek!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Gabar bölgesinde bulunan petrole ilişkin, "Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız bir müjde daha verecek. O da petrolle ilgili olacak. Konya mitinginde Sayın Cumhurbaşkanımız yine son yılların en büyük keşiflerinden birisinin müjdesini verecek. Daha önce terör nedeniyle giremediğimiz alanlarda artık karış karış petrol ve doğal gaz alıyoruz" dedi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bilecikin Bozüyük ilçesinde kapalı pazar yerini gezdi. Bilecik milletvekili adaylarıyla, pazar esnafını dolaşan Bakan Dönmez, partisine ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğana destek istedi. Pazar yeri ziyareti sonrası İsmet İnönü Caddesindeki AK Parti Bozüyük seçim irtibat ofisine geçen Bakan Dönmez, partililerle bir araya geldi. Enerjide dışa bağımlılığı azaltmak için yaptıkları çalışmaları anlatan Bakan Dönmez, Gabar bölgesinde bulunan petrolle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Gabar bölgesinde son yılların en büyük keşiflerinden birini yaptıklarını ve bunun müjdesini de bugün Konyada miting düzenleyecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın açıklayacağını ifade eden Bakan Dönmez, "Bedava doğal gaza ilişkin karar, dün Resmi Gazetede çıktı. Bu ay gelecek faturalarınızda evet, tüketim değerini göreceksiniz, tüketim bedelini göreceksiniz ama son satırda ödenecek bedeli sıfır olarak göreceksiniz. Bu vatandaşımıza hizmetimizin bir göstergesi olarak algılanmasını arzu ediyoruz. Bugün inşallah Sayın Cumhurbaşkanımız bir müjde daha verecek. O da petrolle ilgili olacak. Konya mitinginde inşallah Sayın Cumhurbaşkanımız yine son yılların en büyük keşiflerinden birisinin müjdesini verecek. Daha önce terör nedeniyle giremediğimiz alanlarda artık karış karış petrol ve doğal gaz alıyoruz. Türkiye, enerjide dışa bağımlı bir ülke. Kullandığımız enerjinin neredeyse yüzde 70ini ithal ediyoruz. Sadece geçtiğimiz yıl, başta petrol ve doğal gaz olmak üzere yaklaşık 95 milyar dolar bir fatura ödedik yurt dışına. Bunun yolu da aramaktan geçiyor. Biliyorsunuz bulanlar ancak arayanlar ama her arayan da bulamıyor. Nasıl bir şey? Şimdi ekibimiz artık bu işe odaklandı. Gece gündüz demeden sahada karış karış, hem karada hem de denizde aramalarını yoğunlaştırdı. Biz önümüzdeki aylarda ve yıllarda da inşallah hem Karadenizde hem de karada ilave keşifler yapacağımıza inanıyoruz" dedi.(Milliyet)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 09 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı