Gülşen'in yargılandığı davada yarın karar çıkması bekleniyor

İmam Hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle hakkında 3 yıla kadar hapis cezası talep edilen Gülşen'in yargılandığı davada yarın karar çıkması bekleniyor.

GENEL 02.05.2023, 11:12
Gülşen'in yargılandığı davada yarın karar çıkması bekleniyor

Şarkıcı Gülşenin bir konserinde imam hatiplilere yönelik İmam Hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor şeklindeki sözleri nedeniyle halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası talebiyle İstanbul 11.Asliye Ceza Mahkemesince yargılandığı davada, 3 Mayıs Çarşamba günü karar açıklanması bekleniyor.

Konserinde İmam Hatiplilere yönelik ithamda bulunmuştu

Şarkıcı Gülşen Çolakoğlu, İstanbul Ataşehirde 30 Nisandaki konserinde “İmam Hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” şeklinde ifadeler kullanmıştı. Gülşenin bu sözlerinin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı ve soruşturma çerçevesinde Gülşen 25 Ağustos 2022de önce tutuklanarak cezaevine gönderilmiş, daha sonra karara yapılan itiraz dilekçesinin de kabul edilmesiyle tutukluluğunun 4. gününde ‘konutu terk etmeme şeklinde adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede ise Gülşenin ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edilmişti. Hakkında hazırlanan iddianamenin kabul edilmesiyle birlikte yeni bir gelişme olmuştu ve Gülşen Çolakoğlunun, avukatının yeniden itirazı üzerine, konutu terk etmeme şeklindeki adli kontrol tedbirinin kaldırılmasına karar verilmişti.

Mahkeme tarafından verilen kararda ayrıca, ev hapsi kaldırılan Gülşenin yurt dışına çıkış yasağı ile haftada 1 gün imza atma şeklinde adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasına hükmedilmişti. Daha sonra ilk celsede Gülşenin imza atma şartı kaldırılmış, 26 Ekim 2022de ise yurt dışına çıkış yasağı şeklindeki adli kontrol tedbiri kaldırılmıştı.

Sema Demir

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı