HAC KURA SONUÇLARI! E-Devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Adım adım yardımcı rehber

Hac kura çekilişi, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın koordinasyonu ile 2 Kasım Perşembe günü gerçekleştirildi.

GENEL 03.11.2023, 16:47
HAC KURA SONUÇLARI! E-Devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Adım adım yardımcı rehber

Hac Kura Sonuçları E-Devlet Üzerinden Nasıl Sorgulanır? İşte Adım Adım Rehber!

Hac kura sonuçları, çekilişin ardından aynı gün saat 21.00 itibariyle e-Devlet platformu üzerinden sorgulanabilir hale geldi. 2 milyon 473 bin 65 hacı adayı, sonuçları T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri ile öğrenebilecek. İşte hac kura sonuçlarını sorgulama rehberi:

Hac Kura Sonuçlarını Sorgulama Adımları:

  1. E-Devlet Şifresi Edinme: Hac kura sonuçlarını sorgulamak için ilk olarak e-Devlet şifresine sahip olmanız gerekiyor. Eğer şifreniz yoksa, en yakın PTT şubesinden e-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz.
  2. E-Devlete Giriş Yapma: E-Devlet şifreniz ile e-Devlet platformuna giriş yapın.
  3. Hac Kura Sonuçları Sorgulama Sayfasına Erişim: E-Devlet ana sayfasında, arama kutusuna "Hac Kura Sonuçları" yazarak veya Diyanet İşleri Başkanlığı’nın servisleri arasından hac kura sonuçları sorgulama servisini seçerek ilgili sayfaya ulaşın.
  4. T.C. Kimlik Numarası ve Şifre ile Giriş Yapma: Açılan sayfada T.C. kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile giriş yapın.
  5. Hac Kura Sonucunuzu Öğrenme: Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda hac kura sonucunuzu görebilirsiniz.

Hac kura sonuçlarını sorgulama işlemi oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. E-Devlet platformu üzerinden sorgulama işlemi, hacı adaylarına sonuçları kolay ve hızlı bir şekilde öğrenme imkanı sunuyor. Eğer kura sonuçlarını öğrenmede bir zorluk yaşarsanız, Diyanet İşleri Başkanlığının resmi internet sitesinden veya müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı