İŞKUR’dan ev hanımları ve öğrenciler için destek! İşbaşı eğitimiyle 13.156 TL kazanç! başvurular açıldı!

İŞKUR işsiz bireylerin mesleki deneyim kazanarak istihdam edilmelerine destek olmayı amaçlayan İşbaşı Eğitim Programı’nı duyurdu.

GENEL 05.11.2023, 22:02
İŞKUR’dan ev hanımları ve öğrenciler için destek! İşbaşı eğitimiyle 13.156 TL kazanç! başvurular açıldı!

Program, ev hanımları ve öğrencilerin katılımına yönelik olarak düzenlenmiştir. Programa katılanların günlük destek alacağı ve aylık olarak ortalama 13.156 TL kazanç elde edecekleri belirtiliyor.

İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı, ev hanımları ve öğrencilere mesleki deneyim ve beceri kazanma fırsatı sunarken, aynı zamanda istihdam edilebilirliklerini artırmayı hedefliyor. Katılımcılar, program boyunca belirlenen işyerlerinde çalışacak ve pratiğe dayalı öğrenme imkanı bulacaklar.

Mesleki beceri kazanmayı amaçlıyor

İŞKUR işsiz bireylerin mesleki beceri kazanmalarına ve günlük maddi destek almalarına olanak sağlayan bir program başlattı. Bu program, özellikle ev hanımları ve öğrencilerin istihdam olanaklarını artırmayı hedefliyor.

Katılımcılar, İŞKUR’a kayıtlı olmaları şartıyla programa başvurabilirler. Programa katılmak için 15 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. İşverenin birinci veya ikinci derece kan hısımı veya eşi olmamak, emekli olmamak, daha önce aynı meslekte düzenlenen kurs/programı tamamlamış olmak, programdan feragat edilmemiş olmak ve İş ve Meslek Danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak gerekmektedir.

Programın amaçlarından biri, katılımcılara günlük maddi destek sağlamaktır. İşsizlik ödeneği alan bireyler günlük 219,28 TL destek alacaklardır. Ev hanımları ve öğrenciler ise durumlarına göre günlük 438,55 TL ya da 328,91 TL destek alabileceklerdir.

İŞKUR İşbaşı eğitim programı ile istihdam fırsatları!

İŞKUR, mesleki deneyim kazanmak isteyen vatandaşlara yeni bir fırsat sunuyor. İşbaşı Eğitim Programları kapsamında, bilişim, imalat ve diğer sektörlerde uzmanlaşmak isteyenler için çeşitli eğitimler düzenlenecek.

Program süresi, farklı sektörlere göre değişiklik gösterecek. Bilişim ve imalat sektörlerindeki programlar en fazla 6 ay sürecekken, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay sürecek. Gençler arasında popüler alanlardan olan siber güvenlik, bulut bilişim, oyun geliştirme uzmanlığı ve kodlama gibi konularda düzenlenecek programlar ise en fazla 9 ay sürecek.

Başvuru süreci oldukça kolay. Başvuru koşullarını sağlayan bireyler, Türkiye genelindeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri, Hizmet Merkezleri veya İŞKUR E-Şube üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı