Milletvekilliği genel seçimlerinde meclise giren ünlü isimler

Seçimlerin ardından resmi olmayan sonuçlara göre Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki (TBMM) milletvekili dağılımı belli oldu. Meclise giren milletvekilleri arasında ünlü isimler de var.

GENEL 15.05.2023, 14:27
Milletvekilliği genel seçimlerinde meclise giren ünlü isimler

14 Mayıs seçimlerinin ardından resmi olmayan sonuçlara göre Türkiye Büyük Millet Meclisindeki (TBMM) milletvekili dağılımı belli oldu. AK Parti listelerinden seçime giren HÜDAPAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ile Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, İstanbul Milletvekili olarak Meclise girdi. Futbolcu Alpay Özalan İzmir 2. Bölge 2. sıradan seçilerek yeniden meclisteki yerini aldı. AK Parti İstanbul 3. Bölge adayı Müzisyen Yücel Arzen, AK Parti Manisa adayı oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu, AK Parti Aydın Milletvekili adayı Seda Sarıbaş mecliste olacak.

MHPnin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeşin çocukları Yıldırım Tuğrul Türkeş AK Partiden, Ayyüce Türkeş ise İYİ Partiden aday gösterilmişti. Yıldırım Tuğrul Türkeş Ankara, Ayyüce Türkeş ise Adana Milletvekili olarak Meclise girdi.

Ensarioğlu ailesinden 3 isim de seçime girdi. AK Parti Galip Ensarioğlunu, İYİ Parti ise Vejdin Ensarioğlunu Diyarbakırdan aday göstermişti. Galip Ensarioğlu Meclise girerken, Vejdin Ensarioğlu seçilemedi. Salim Ensarioğlu ise İYİ Parti İstanbul Milletvekili olarak Meclise girdi. Eski futbolcu Ünal Karaman da Konya İYİ Partiden meclisteki yerini aldı.

Mehmet Kalay

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı