Öğrenciler Gabar Dağı petrol sahasına çıkartma yaptı

Öğrenciler Gabar Dağı petrol sahasına çıkartma yaptı

GENEL 12.05.2023, 15:48
Öğrenciler Gabar Dağı petrol sahasına çıkartma yaptı

Şırnak’ta öğrenciler, Gabar Dağında günlük 100 bin varil rezerve sahip olan ve adını Şehit Öğretmen Aybüke Yalçından alan petrol kuyusunu ziyaret etti.
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, Gabar Şehit Aybüke Yalçın-1 sahasında günlük 100 bin varil petrol üretim alanını ziyaret eden öğrenciler heyecanlarını dile getirdi. Şırnak Üniversitesi ve Şırnak Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri 2 bin rakımlı Gabar Dağı petrol sahasına geldi. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı yetkililerinin bilgil aktarmasının ardından petrol sahasını gezen öğrenciler, hatıra fotoğrafı çekti.
Petrol sahasını ziyaret eden Şırnak Üniversitesi öğrencisi Merve Polat, “Daha önce Gabar Dağına hiç çıkmamıştık. Buraya gelirken de yolda çok güzel doğası vardı, bunu da görmüş olduk. Burada petrolün bulunması Şırnak için çok iyi bir gelişme, kentin gelişmesi içinde önemli. Türkiye için güzel bir gelişmedir” dedi.


Türkiye için, bölgemiz için güzel bir çalışma olduğunu aktaran öğrenci Cemile Yılmaz da, “Şırnak’a geldiğimde gelişmemişti, yaşanan olaylardan dolayı, ama şimdi bulunan petrol ile birlikte gelişecektir. Geldik, Gabar Dağında petrolü gördük. Ekonomik açıdan çok güzel bir çalışma diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.
Gabar Dağında bulunan petrolün ülkeye çok büyük katkısı olacağını ifade eden öğrenci Muhammed Kızılkaya da, “Şırnak için de çok büyük katkısı olacak. İnşallah bununla birlikte Şırnak için güzel şeyler olacaktır" diye konuştu.
Öğrenci Önder Keklik ise “Bugün Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın petrol kuyusuna geldik. Hayırlı olmasını diliyorum. Bölge, Şırnak ve ülke ekonomisine katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.
(MY-AKK-HA-Y)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 10 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı