Seçime saatler kala otobüslerle yola çıktılar: Afetzedeler oy kullanmak için şehirlerine dönüyor

6 Şubat'taki depremlerin ardından yaşadıkları şehirlerden Kırıkkale'ye gelen afetzede vatandaşlar, oy kullanmak için valilik tarafından ayarlanan otobüslerle memleketlerine döndü.

GENEL 14.05.2023, 11:36
Seçime saatler kala otobüslerle yola çıktılar: Afetzedeler oy kullanmak için şehirlerine dönüyor

otobüslerle yola çıktılar: Afetzedeler oy kullanmak için şehirlerine dönüyor - Tıkla İzle

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaşadıkları şehirlerden Kırıkkaleye gelen afetzedeler, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı öğrenci yurtlarında misafir edildi. Yaklaşık 500 afetzede, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçiminde oy vermek için valilik tarafından ayarlanan otobüslerle memleketlerine gitti. Özel araçlarla da 740 afetzedenin memleketlerine gittiği öğrenildi. Yol masrafları ise AFAD tarafından karşılandı.
Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 500 afetzede vatandaşın oy kullanması için memleketlerine uğurladıklarını belirterek, deprem bölgesindeki şehirlerden de Kırıkkaleye geri dönmek isteyenlerin de AFADa başvurmaları gerektiğini söyledi.

Afetzede vatandaş Arif İspir, Kahramanmaraşta oyunu kullandıktan sonra geri dönüş yapacağını belirtti.
Depremlerin ardından Malatyadan gelerek Kırıkkaleye yerleştiğini anlatan afetzede vatandaş Ufuk Alabaş, devletin imkanlarıyla memleketinde oyunu kullanıp geri döneceğini ifade etti.
"Devletimizden milletimizden Allah razı olsun" diyen afetzede vatandaş Hatice Üzüm, oyunu kullandıktan sonra memleketinde akrabalarını ziyaret edeceğini söyledi.

1,5 aydır Kırıkkalede ailesi ile birlikte yaşadığını ifade eden afetzede vatandaş Arzu Tekgöz, Hatayda oyunu kullanacağını anlattı.

Afetzede vatandaş Hatice Alkaç ise "Buranın halkı çok iyi memnunuz. Allah razı olsun herkesten. Oyumuzu kullanmaya Hataya gidiyoruz. Geri de döneceğiz buraya" dedi.

Hasan Ay

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 05 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı