Sinan Oğan, ikinci turda destekleyeceği adayı açıkladı!

Sinan Oğan, ikinci turda destekleyeceği adayı açıkladı!

GENEL 15.05.2023, 22:34
Sinan Oğan, ikinci turda destekleyeceği adayı açıkladı!

Ata İttifakı adayı Sinan Oğan ikinci tur için önemli açıklamalarda bulundu. Destekleyecekleri adayın kazanacağını belirtti.

Sinan Oğan, ikinci tura kalan Cumhurbaşkanı seçimi ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

ATA İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, BBC Türkçenin sorularını cevapladı. Sinan Oğan, önemli açıklamalarda bulundu.

Oğan, kendisine sorulan "2. turda hangi adayı destekleyeceğinizi ne zaman açıklayacaksınız?" sorusuna şöyle cevap verdi:

"1-2 gün içerisinde istişareleri tamamlayıp muhtemelen ondan sonra açıklayacağız."

Sinan Oğan, destekleme koşullarından şöyle bahsetti: "Elbette kırmızı çizgilerimiz var. Başta terörle mücadele, terör örgütlerinin desteklediği siyasi partilerle araya mesafe koyma, sığınmacıların gönderilmesi gibi bir takım şartlarımız var." dedi. Sinan Oğan, bu ifadesi üzerine AK Partinin göçmen ve sığınmacılar ile ilgili bu yönde adımı gözükmediği hatırlatılınca şöyle dedi:

"Bu bizim temel kırmızı çizgimiz. Bu konuda adım atmak durumundalar."

Sinan Oğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlunun kendisi ile görüşme talebi olup olmadığı sorulunca bilgi vermenin doğru olmadığı belirtti. Oğan, iki Cumhurbaşkanı adayı ile de görüşebileceğini belirtti.

"Biz herkesten oy aldık"

Sinan Oğana yöneltilen ATA İttifakından daha fazla oy olmasını neye bağladığına dair soruya şöyle cevap verdi:

"Milletvekilliği seçimlerinde çok sayıda siyasi parti vardı. Bu milletvekilliği ve parlamento seçimlerinde oy almayı zorlaştırıyor. Her fikrin en az 5-6 tane partisi var. Yani sağda 5-6 parti, solda da o kadar. Siyasal İslamcı, Kürtçü hepsinin farklı partileri vardı ancak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 3 tane aday vardı. Tabii biz MHPye de, İYİ Partiye oy verenden de oy aldık. AK Parti, CHP... Yani biz herkesten oy aldık; oysa ATA İttifakı sadece kendi seçmeninden oy aldı." dedi.

"Hepsini taşırız çünkü bizim seçmen kitlesi Türkiyedeki en sadık seçmen kitlesi, en bağlı seçmen kitlesi"

BBC Türkçenin yönelttiği "Peki size oy veren seçmeni, 2. turda anlaştığınız adaya taşıyabilecek misiniz?" sorusuna ise

"Taşırız. Hepsini taşırız çünkü bizim seçmen kitlesi Türkiyedeki en sadık seçmen kitlesi, en bağlı seçmen kitlesi. Ama biz kendimize göre karar vermeyeceğiz. O seçmen kitlesine danışarak karar vereceğimiz için o seçmen kitlesinin iradesi ile hareket edeceğiz zaten." dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 05 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı