Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne Atandı

Yeni Atama kararları yayımlandı. Başarılı oyuncu Tamer Karadağlı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

GENEL 11.08.2023, 14:43
Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğüne Atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın imzasıyla yeni atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı. Oyuncu Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

TAMER KARADAĞLI KİMDİR?

Karadağlı, 24 Mayıs 1967 tariihnde Ankarada dünyaya geldi. Azeri kökenli olan ailesi Kars Sarıkamışlıdır. İlkokul öncesinde ailesi ABDye yerleşen oyuncu, Türkiyede bir süre kaldıktan sonra ABDye döndü. Lise son sınıfta kesin dönüş yaptığı senelerde Akün Sinemasında uzun zaman geçiriyordu. Diğer yandan da lisede seslendirme sanatına başladı. Ardından Shakespearein "Kuru Gürültü" adlı oyununu hem Türkçe hem İngilizce oynamış ve böylece Bilkent Üniversitesi macerası başlamıştır.

TED Ankara Kolejinden sonra Çankaya Lisesinden ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olan Tamer Karadağlı, ilk filmini 1993 yılında çekti. Ferhunde Hanımlar dizisiyle üne kavuştu. Çeşitli ünlü ismin seslendirmesini de yapan oyuncu, yine oyuncu olan Arzu Balkan ile 2002 yılında evlendi. Çiftin Zeyno isminde bir kızları bulunuyor. Çift 2007 yılında ayrıldı. Çocuklar Duymasın adlı dizide Haluk rolüne hayat verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 30 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı