YSK Başkanından Son Dakika Açıklaması

YSK Başkanı Yener: “Şuan itibari ile yurt içinde yüzde 47.08, yurt dışında ise 12.60 oy girişi gerçekleşmiştir”

GENEL 14.05.2023, 23:21
YSK Başkanından Son Dakika Açıklaması

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, “Sandık alanlarından gelen seçim sonuçları ilçe seçim kurullarına, ilçe seçim kurullarından da il seçim kurullarına intikali oluyor ve bu şekilde de söz konusu olmaktadır. Şuan itibari ile yurt içinde yüzde 47.08, yurt dışında ise 12.60 oy girişi gerçekleşmiştir” dedi.

YSK Başkanı Ahmet Yener, açılan sandık oranlarına dair açıklamalarda bulundu. Yurt içinde 47.08 oy girişinin yapıldığını söyleyen Yener, şu ifadelere yer verdi:

“YSKnın veri girişinde şuanda herhangi bir aksama ya da gecikme söz konusu değildir. Verilerimiz anlık olarak siyasi partilerimizle de paylaşılmaktadır. Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı adayı sayısı 4, 24 tane de siyasi partimiz seçimlere katılmaktadır. Sandık alanlarından gelen seçim sonuçları ilçe seçim kurullarına, ilçe seçim kurullarından da il seçim kurullarına intikali oluyor ve bu şekilde de söz konusu olmaktadır. Şuan itibari ile yurt içinde yüzde 47.08, yurt dışında ise 12.60 oy girişi gerçekleşmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Gecikme durumunda da nasıl bir yol izleneceği hem kanunda hem de seçim takviminde işlenmiştir.”

Ömer Faruk Karataş - Tolga Başer

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı