Zorunlu kış lastiği uygulaması ne zaman başlıyor!

1 Aralık'ta zorunlu kış lastiği uygulaması başlıyor! 7 derecenin altında işlevlerini kaybediyorlar!

GENEL 17.11.2023, 13:13
Zorunlu kış lastiği uygulaması ne zaman başlıyor!

1 Aralıktan itibaren zorunlu kış lastiği uygulamasına geçilecek. Birçok lastik ustasının uyardığı konulardan bir tanesi de 7 dereceden sonra yaz lastiklerinin işlevlerini tamamen kaybettikleri yönünde. İşte detaylar...

Ustaların hava sıcaklıklarının 7 derecenin altına inmesi ile birlikte yaz lastiklerinin işlevlerini yitirdiği ve kış lastiklerinin takılması için kar yağışının beklenmesine gerek olmadığını söylediler. 1 Aralıktan itibaren başlayacak olan zorunlu kış lastiği uygulamasına ustalardan uyarılar geldi. Kış lastiği için zorunlu günlere az vakit kaldı. Özellikle ticari araçlarda kış lastiği zorunluluğu 1 Aralık tarihinden itibaren geçerli olacak. Yolu kavrama gibi etkenleri göz önünde bulundurduğumuzda kış lastiklerinin sıcaklıkların düştüğü zamanlarda kaza yapma oranlarının diğer lastiklere göre daha az olduğu yakıt tasarrufu gibi birçok açıdan da maddi olarak önem arz ediyor.

Kışlık lastik alırken dikkat edilecekler:

Medyatava sitesinin yaptığı habere göre;

Otolastik ustası kışlık lastik alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini şöyle aktardı: “Kışlık lastik alırken kauçuğunun iyi olmasına dikkat etmemiz gerekiyor, fiyatı uygun diye lastik alınmaması gerekiyor. Şuanda en güzel ve en sessiz kışlık lastikleri ‘V’ şekilli olanlardır. Mevsimlik lastikleri de tavsiye ediyoruz, kaliteli bir 4 mevsim lastik karda da güzel performans gösterir. Akşamları ve sabahları hava sıcaklığı 7 derecenin altına düştüğü için yazlık lastikler işlevini görmüyor. Bizim müşterilere tavsiyemiz şimdiden gelip değiştirsinler" şeklinde konuştu.

1 Aralıktan itibaren zorunlu kış lastiği uygulamasına geçilecek

Lastik ustası Ali Ünsal, 7 derecenin altında yaz lastiğinin görev yapmadığını söyleyerek, “Bildiğiniz üzere 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği uygulaması başlayacak ve sayılı günler kaldı. Bizim vatandaşlara tavsiyemiz en kısa zamanda gelip kışlık lastiklerini taktırsınlar, yoğunluğa kalmasınlar. Yaz lastikleri sıfırın üstünde 7 derecede görevini yapmadığı için kışlık lastikleri taktırmalıyız. Kış lastiği taktırmak için kar yağmasını beklememize gerek yok" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı