Tasavvuf müziğinin dikkat çeken ismi Grup Anka, Türk siyasetinin önemli isimlerinden biri olan ve 2009 yılında yaşamını yitiren Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun anısına özel bir beste hazırladı.

Tuğba Ekinci'nden tepki çeken sözler: 'Dayak yemek istemeyen kadın yer mi? Ahlaklı kadınlar olsalar bunlar olmaz' Tuğba Ekinci'nden tepki çeken sözler: 'Dayak yemek istemeyen kadın yer mi? Ahlaklı kadınlar olsalar bunlar olmaz'

'Kara Kış' isimli bu dokunaklı eser, Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının yıldönümünde dinleyicilerle buluştu.

Grup adına açıklamalarda bulunan Muhammed Dikcal; 'Bugün, Vefatının 15. Seneyi Devriyesinde Şehit Başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nu rahmetle ve minnetle anıyoruz. Grup Anka olarak, şehidimize ve bıraktığı hatıralara olan saygımızı ifade etmek adına, özel bir eser hazırladık. Bu eseri öncelikle kıymetli ailesine, sonra tüm sevenlerine ve ülkemize adıyoruz.

"Kara Kış", sadece bir türkü değil, aynı zamanda Türkiye'nin yakın tarihinde önemli bir figürün anısını yaşatma çabasının bir parçasıdır ve Muhsin Başkan, sadece bir lider değil, aynı zamanda bir dava adamıydı. Ülkesi ve inancı için mücadele etti. Milletine hizmet uğruna adeta canından geçti. Onun emaneti olan bu davayı korumak ve yüceltmek için var gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz.

Ancak, acımız hala taze ve adaletin sağlanması için sabırsızlanıyoruz. Bu elim olayın faillerinin bir an önce bulunup adalete teslim edilmesini ve en ağır cezaya çarptırılmalarını umuyoruz. Milletimizin huzurunu sağlamak, Şehit Başkanımızın ruhunu şad etmek için adaletin tecelli etmesini bekliyoruz.

Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun anısını yaşatmak, onun izinden gitmek ve yarım kalan davası için mücadele etmek bizim için bir borçtur. Onun yolunda yürümeye devam edeceğiz ve davamızla birlikte ülkemizi daha güçlü, daha adil bir geleceğe taşımak için çalışacağız.

Ruhun şad olsun Başkanımız. Seni asla unutmayacağız,' ifadelerine yer verdi.

Dijital ve sosyal platformlarda yayımlanan klibi izlemek için TIKLAYINIZ

Editör: Selim CAN