150 bin Euro havaya saçılınca insanlar paraları alıp kaçtı

Beylikdüzü’nde bir döviz bürosunun kuryesi, Kapalı Çarşı’dan dönerken, işyerine ait 150 bin Euro’yu montunun içine sakladı. Rüzgarın etkisi ile fermuarı açılan monttan paralar etrafa saçılırken, çevredeki vatandaşlar havada uçuşan paraları alarak kayıplara karıştı. Kendi çabaları ile yaklaşık 65 bin Euro’yu toplayan kuryenin o anlarıysa cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Gündem 16.12.2022, 19:08
150 bin Euro havaya saçılınca insanlar paraları alıp kaçtı

Olay, dün öğle saatlerinde İstanbul Sahil Yolu Fatih mevkiinde yaşandı. Beylikdüzünde bulunan bir döviz bürosundan 150 bin Euroyu alan kurye Ünal Coşkun, Kapalı Çarşıda işlem yaptırmak için yola çıktı. İlerleyen dakikalarda işyerinden gelen telefon ile işlemin iptal olduğunu öğrenen Coşkun, yanında taşıdığı parayı montunun iç cebine koyarak Beylikdüzüne doğru yola çıktı. Rüzgarın etkisi ile montun fermuarı açılırken, sakladığı paralarda havaya saçıldı.

Hemen motosikletten inen Coşkun, paraları toplamaya çalışsa da önemli bir kısmını çevredeki vatandaşlar alarak kayıplara karıştı. Yaklaşık piyasa değeri 1 milyon 700 bin TLyi bulan döviz kayıp olurken, kurye olayla ilgili polis ekiplerine haber verdi. Kayıp paraları alanların tespiti için yetkililer inceleme başlatırken, Coşkun mağdur olduğunu ve paraların seri numaralarının polise verildiğini belirterek çalınan dövizleri vatandaşlardan geri getirmelerini istedi. Çevredeki vatandaşların paraları topladığı o anlar ise saniye saniye cep telefonu kamerasına yansıdı.

“85 bin Euronun kayıp olduğunu gördüm”

Yaşanan olayı anlatan kurye Ünal Coşkun, “Ben Beylikdüzünde bulunan bir döviz bürosunda kurye olarak çalışıyorum. Dün işlem yapmak için üzerime 150 bin Euro alıp Kapalı Çarşıya gittim. Müdürümden işlemin iptal olduğuna ait telefon gelince paraları montumun içine koyarak işyerime doğru yola çıktım. Rüzgarın etkisi ile montum açıldı ve paralar yere döküldü. Arabaların üzerinden geçmesi ile paralar havada uçuşmaya başladı. O sırada tüm araçlar durdu ve insanlar paraları toplamaya başladı. Ben o sırada video kaydını açarak paraları toplamaya başladım. Tamamını olmasa da paraların bir kısmını topladım. Bazı insanlar paraları çalarak kaçtı. İşyerine döndüğümde paraları saydık ve 85 bin Euronun kayıp olduğunu gördüm. Gerekli yerlere şikayette bulunduk. Paraların seri numaralarını tüm döviz bürolarına bildirdik. Tek ricam o paraları alan arkadaşların Aksaray Polis Merkezine paraları teslim etmesi. Ben 8 bin TL maaş ile çalışıyorum ve çok mağdur durumdayım” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 21 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı