AHBAP'tan Kızılay iddialarına yanıt: Çadır satın aldığımız doğru

AHBAP kurucusu Haluk Levent kamuoyunda gündeme gelen deprem bölgesine yönelik Kızılay'dan çadır alındı iddialarına yanıt verdi.

Gündem 26.02.2023, 13:27
AHBAP'tan Kızılay iddialarına yanıt: Çadır satın aldığımız doğru

Cumhuriyet gazetesi yazarı Murat Ağırel, Kahramanmaraş merkez üstü depremlerde bir çok yerlerin yıkıma ugradığı ve bu yerlerde yaşayan vatandaşların çadır ihtiyacını karşılamak için Ahbap derneğinin depremin 3. günü kızılaydan çadır alarak deprem bölgesine ulaştırdığı iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü.

Bu iddialar karşısında AHBAP dernegi kurucusu Haluk Levent iddiaları doğrulayarak sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu.

İşte o paylaşım...

Açıklamada, "Arkadaşlarımız, Kızılayın iştirakinde olan Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş ile görüşme gerçekleştirdiler. Ellerinde 2050 adet olduğunu öğrendiğimiz çadırların sözleşmesini hemen yaptık ve ertesi sabah 2050 tane çadırı deprem bölgesine gönderdik" ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın tamanında şunlar kaydedildi:

"6 Şubat 2023 günü ülkemizde yaşanan Kahramanmaraş merkezli ve toplam on ili etkileyen deprem nedeniyle depremden zarar gören vatandaşlarımızın çadır ihtiyacını karşılayabilmek için tüm ülke seferber olmuş, Derneğimiz de tüm ülke çapında çadır üreten firmalar ile temasa geçmiştir.


Ancak; depremin 10 ili etkilemesi ve yıkımın olağanüstü düzeyde olması nedeniyle ülkemizdeki tüm çadır üreticilerinin mevcut stokları vatandaşlarımızın mağduriyetlerini karşılayamamıştır. O tarihte iletişime geçtiğimiz firmalarda hemen o sabah deprem bölgesine gönderebileceğimiz çadırlar yoktu. En erken 1 hafta içinde yetiştireceklerdi.

Arkadaşlarımız, Kızılayın iştirakinde olan Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş ile görüşme gerçekleştirdiler. Ellerinde 2050 adet olduğunu öğrendiğimiz çadırların sözleşmesini hemen yaptık ve ertesi sabah 2050 tane çadırı deprem bölgesine gönderdik.


Çadırlar 2 bölgeden gelecekti. Erzincandan 1232 adet (8 TIR) çadır öncelikle en yakın şehirler olan Adıyaman ve Kahramanmaraşa; Ankaradan da 918 adet (8 TIR ) çadır Hataya gönderilmek üzere 10 Şubatta yüklendi ve aynı gece dağıtıldı."

Cumhuriyet

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 30 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı