AK Parti'nin İstanbul adaylığı için sürpriz isim gündeme geldi

AK Parti'nin yerel seçimlerde tekrar almayı en çok istediği İstanbul Büyükşehir Belediyesi için muhtemel aday ile ilgili kulis bilgileri geldi.

Gündem 14.08.2023, 15:11
AK Parti'nin İstanbul adaylığı için sürpriz isim gündeme geldi

AK Partinin yerel seçimlerde tekrar almayı en çok istediği İstanbul Büyükşehir Belediyesi için muhtemel aday ile ilgili kulis bilgileri geldi.AK Parti, 2024 yerel seçimlerine hazırlanırken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için olası adaylar üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Parti içi kaynaklara göre, özellikle İstanbulda başarılı sonuçlar elde etmek isteyen AK Parti, muhtemel adaylarının isimlerini dolaştırarak kamuoyunun tepkisini ölçmeye çalışıyor. Daha önce Murat Kurum ve Fahrettin Koca isimleri üzerine yoğunlaşan tartışmaların ardından şimdi de AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepenin adı ön plana çıkıyor.

Parti içi kaynaklara göre, AK Parti İstanbulda daha fazla oy potansiyeli yakalamak için Karadenizli bir aday stratejisi üzerinde duruyor. Bu doğrultuda, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylunun adaylığı düşünülse de, kentli seçmenin kutuplaştırıcı siyasete mesafeli olması nedeniyle Soylunun aday yapılma olasılığı düşük görünüyor.

MİLLİ GAZETE

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 02 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı