Ak Partide İstanbul İçin 3 Aday

Kulisler Sızdı: 'AK Parti'de Üç İsim İstanbul'a Talip'

Gündem 05.09.2023, 12:17
Ak Partide İstanbul İçin 3 Aday

Yeni Şafak yazarı Ersin Çelikin aktardığı habere göre, AK Parti içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için üç önemli isim talip olmuş durumda. Bu isimler Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu olarak öne çıkıyor.


Çelike göre bu üç isim, İstanbulda aday adaylıkları için kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar. Bu isimlerin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için potansiyel aday adayları olduğu ifade ediliyor. Ancak, bu süreç içinde hangi ismin sonunda seçileceği ve partinin adayının kim olacağı henüz kesinleşmemiş durumda.

Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğanın aday seçiminde temayül yoklamaları, anketler ve kamuoyu gücüne önem verdiğini belirtiyor. Aday belirlemesi konusunda aceleci davranmadığını ve genellikle son günlere kadar beklediğini söylüyor. Bu nedenle, İstanbul adayının kim olacağına dair net bir bilgi bulunmuyor.

Çelikin dikkatini çeken ve endişe kaynağı olarak gördüğü bir durum, İstanbulda adaylık yarışının "ekipler çatışması"na dönüşebileceği ihtimali. Potansiyel adayların ekipleri, adaylarını ön plana çıkarmak için çalışıyorlar ve bu durum zaman içinde adaylığı kazanma yarışının bir kamplaşmaya dönüşmesine neden olabilir.


Çelikin ifadelerine göre, AK Parti içindeki bu adaylık yarışı, İstanbulu geri alma hedefiyle heyecanlandırıyor ve parti tabanını hareketlendiriyor. Ancak, rekabetin aşırı hale gelmesi ve enerjinin tükenmesi riski bulunuyor. Bu süreç, önümüzdeki dönemde daha fazla tartışma ve rekabeti beraberinde getirebilir.

Yenişafak

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı