Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'dan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi açıklaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ile ilgili resmi sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Gündem 23.01.2023, 13:02
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'dan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi açıklaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi açıklaması - Tıkla İzle

Türkiyenin en büyük millet bahçesinin detaylarının anlatıldığı bir vide o yayımladı. Videoda Atatürk Havalimanı Millet Bahçesine ilişkin bilgi verildi. Millet Bahçesinde şu anda altyapı imalatlarının yüzde 95ine yakını bitmiş durumda. Yolların yüzde 90a yakını tamamlandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Dünyada 5nci, Türkiyede 1nci, Çok yakında!” ifadelerinin yer aldığı sosyal medya mesajıyla Atatürk Havalimanı Millet Bahçesinin detaylarının anlatıldığı bir video yayımladı. Bakan Kurumun, paylaştığı videoda, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesinin, 2 milyon metrekare alan üzerine kurulu, yeşil alanı bol, içinde sosyal donatıları, 70 bin metrekareye yakın kapalı alanları ve sosyal donatıları olan büyük bir şehir parkı olacağı vurgulandı. Atatürk Havalimanı Millet Bahçesinin, dünyada bu büyüklükte beşinci sırada, Türkiyenin de en büyük şehir parkı olma özelliğini taşıyacağı belirtildi.

Doğal yaşam köyü kurulacak

Videoda Atatürk Havalimanı Millet Bahçesine ait ayrıca şu bilgilere yer verildi:
“Atatürk Havalimanı Millet Bahçesine 9 ayrı noktadan girilebilecek. Bu girişlerde seralar ve bostanlar olacak. Bu seralarda doğal ürünler yetiştirilebilecek. Vatandaşlar isterlerse buradan doğal ürünler temin edebilecek. Güney-kuzey yönünde yaklaşık 2 buçuk kilometre uzunluğunda Ab-ı Hayat Suyu denilen bir yapay dere bulunacak.

Ayrıca dere kenarlarında seyir terasları, burada piknik yapılabilecek alanlar, dinlenme alanları oluşacak. Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi Güney-Kuzey istikametinde 2,5 kilometrelik bir uzunluğa sahip olduğu için bu uzunlukta da bisiklet ve yürüyüş yolları bulunacak. Ayrıca millet bahçesindeki bütün çalışmalar bittiği zaman oyun alanları, tenis kortları, basket, voleybol sahaları, kay-kay pistleri, sosyal tesislerdeki sergi sarayları, aş evi, kütüphaneler, millet kıraathaneleri yer alacak. Yine seyir terasları, gezinti alanları,

Altyapının yüzde 95i tamam

2022 Mayıs ayında çalışmaları başlayan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesinde şu anda altyapı imalatlarının yüzde 95ine yakını bitmiş durumda. Yolların yüzde 90a yakını tamamlandı. Yeşil alanda ağaç dikim faaliyetlerine devam ediliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Kasım 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı