Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Gabar'daki petrolümüzün kalitesi dillere destan üzüm pekmezi kıvamında'

Kayseri'de tarihi kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayserililere teşekkür ederek, "Bu muhteşem katılım bir şeyi söylüyor; gümbür gümbür 14 Mayıs’a yürüyoruz. Bir kez daha Kayseri’yi görmenin bahtiyarlığı içindeyim. Kayseri’yi görüp de gururlanmamak mümkün mü? Sizlerin bu aşkını görüp de duygulanmamak mümkün mü? Kayseri gibi yoldaşı olanın evelallah sırtı yere gelmez. Şu anda bu meydan bir rekor kırdı, alanda 135 bin kişi var. Bay bay Kemal, bak Kayseri ne diyor" dedi.

Gündem 06.05.2023, 19:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Gabar'daki petrolümüzün kalitesi dillere destan üzüm pekmezi kıvamında'

"IMFyi Türkiyeden gönderince Babacanın yüzü kızardı"

Millet İttifakı ortağı Ali Babacanın 2013 yılındaki Davosta yüzünün kızardığını anlatan Erdoğan, "Davostayız, Babacan o zaman benim bakanım. IMFnin başkanıyla konuşuyoruz, diyor ki; siyaseten bizi idare edeceklermiş. Dedik ki, ‘Alacağınızı tahsil ediyor musunuz?, ‘Ediyoruz. Dedim; ‘Türkiyenin siyasetine biz karar veririz. Babacan kızardı. 2013te IMFyi Türkiyeye bir daha uğramaması üzerine gönderdik. CHPnin sözcüsü bunlarla beraber otellerin lobilerinde IMFyle görüştüler. Neymiş, IMFden borç almamız lazımmış. Hadi oradan, bizim ihtiyacımız yok. Borç almadık. İstihdamı 32 milyon sınırına getiren, yıllık 51 buçuk milyon turist ağırlayan, turizm geliri her yıl artan bir Türkiye varsa, depreme rağmen işçisini, memurunu enflasyona ezdirmeyen bir Türkiye gerçeği varsa bunu sizlerle beraber başardık" ifadelerini kullandı.

"Bu sadece bizim değil 85 milyonun başarısı"

Yurt dışındaki yaşayan vatandaşları oy vermeye davet eden Erdoğan, "Başarıda kökeni ne olursa olsun önce ‘ülkem diyen herkesin payı var. Bu başarıda sadece bizlerin değil 85 milyonun tamamının başarısı var. İnşallah 14 Mayıstan itibaren bunlara yenilerini ekleyeceğiz. Türkiyeyi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapana kadar durmadan çalışacağız. Biliyorsunuz yurt dışında oy verme işlemi başladı, devam ediyor. Çok ciddi sayıda Kayserili kardeşlerim var, sandıklar kapanmadan mutlaka onlara ulaşmalıyız. Bu kritik dönemde anavatanlarına sahip çıkmalarını isteyeceğiz. Bu meseleyi hallettikten sonra 14 Mayısa kadar Kayseride çalışacağız. Buraya gelemeyen eşimizin, dostumuzun kapılarını çalacağız. Benim selamımı söyleyecek, kırgınlık varsa gönlünü alacak, Türkiye Yüzyılı için oylarına talip olduğumuzu söyleyeceğiz" şeklinde konuştu.

"Bay bay Kemal elleriyle kalp yapmaktan bile aciz"

Vaatlerine rağmen CHPli belediyelerin işçi çıkardıklarına dikkat çeken Erdoğan, "PKKya, dağdakilere gereken cevabı 14 Mayısta veriyoruz. 14 Mayıs demokrasi şölenimiz şimdiden hayırlı olsun. Hastanelere, tünellere herkesin hayranlıkla baktığı bir ülkeye sahibiz. Dijital altyapıya, elektronik sisteme sahibiz. Dünyanın en gelişmiş teknolojiyle donatılmış, İHAlara, SİHAlara, Akıncılara, ANKAlara sahibiz. Bu imkanları hamd olsun günden güne geliştiriyoruz. Sormak lazım bu CHPlilere. Bay bay Kemal ne yaptı? CHPli belediyeler ne yaptınız? İstanbulda, İzmirde, Ankarada ne yaptınız? Onlar musluk açar, musluk kapar. Bay bay Kemal inanın elleriyle kalp işareti yapmaktan bile aciz. Biz sayısız projeleri yaptık" dedi.

"Aile ve Gençlik Bankası kuracağız"

Aile ve Gençlik Bankası kurulacağını aktaran Erdoğan, "Bay bay Kemalin Kayseride Katarlılara sattılar yalanını attığı fabrikada yeni nesil fırtına obüslerini ve Altay tankını ürettik. Adamın işi gücü yalan. CHPli kardeşlerimiz de bu adamın yalanlarına uyuyor. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Bu hafta başında Milli Muharip Uçağımız KAANı hangardan çıkardık. Muhalefetin faso fiso dediği Karadeniz gazını milletimizin evine kadar getirdik. Kayserimizin kışı eskisi kadar artık meşakkatli geçmeyecek. Faturalarınız geldi, bu ay doğalgaz ücretsiz. Bir sene boyunca vatandaşımız 25 metreküp gazı ücretsiz kullanacak. Bir sene boyunca mutfaklarımızda bayram olacak. Etrafımızda doğalgaz, petrol fışkırırken yıllarca mahrum kaldık. Emeklilerimize, gençlerimize, kadınlarımıza harcayacağımız parayı yabancı ülkelere fatura olarak ödedik. Artık bu para milletimizin cebine kalacak. Bu parayla ne yapacağız? Bir müjde daha veriyorum. Aile ve Gençlik Bankası kuracağız. Bu paranın belli miktarını bu bankada rezerve edeceğiz. Mesela ev hanımlarımızın primlerinin üçte birini buradan karşılamak suretiyle kendi gelirlerine kavuşturacağız. Gençlerimizin hibe ve kredi destekleriyle yanlarında olacağız" diye konuştu.

"Gabardaki petrolümüzün kalitesi dillere destan üzüm pekmezi kıvamında"

Gabarda çıkartılan petrol ile ülkenin günlük ihtiyacının 10da birinin karşılanacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cudi, Gabardan da müjdeli haber aldık. Günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol rezervi bulduk. Kuyumuza bölücü örgütün alçakça katlettiği şehit öğretmenimiz Aybüke Yalçının ismini verdik. Karadenizdeki doğalgazımızın kalitesi hamd olsun çok iyi, Gabardaki petrolümüzün kalitesi ise dillere destan üzüm pekmezi kıvamında. İşte bu kalitedir. Gerçekten çok temiz. Ülkemizin günlük ihtiyacının 10da birini karşılayacak önemli bir kaynağa sahip olduk" dedi.

"Küçük esnafımızın prim gün ödeme sayısını 7200 güne indiriyoruz"

Küçük esnafa Kayseriden müjde veren Erdoğan, "Küçük esnafımıza da müjde vermek istiyorum, prim ödeme gün sayısını SGKlılarla eşitleyerek 7200 güne indiriyoruz. Bu çalışmayla inşallah 1 milyon esnaf yararlanacak. Biz sadece eser ve hizmet siyaseti yapmıyoruz. Milletimize verecek daha çok müjdemiz var" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 10 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı