Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim zaferi Alman basınında geniş yer aldı

Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunu resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanması Alman basınında geniş yer buldu.

Gündem 28.05.2023, 23:29
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim zaferi Alman basınında geniş yer aldı

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunu resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın kazanmasının ardından dünyanın dört bir yanında kutlamalar devam ederken, Erdoğanın zaferi Alman basınında geniş yer buldu. Spiegel dergisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın zaferiyle ilgili yayınladığı haberinde, Erdoğanın Türkiyenin önümüzdeki beş yılıyla ilgili sorumluluklarını yetine getirmek için hazır olduğu sözünü hatırlattı. Focus dergisi, Cumhurbaşkanı Erdoğanın İstanbulda destekçilerine önümüzdeki beş yıl boyunca kendisini yönetmesini mümkün kılan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

“Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde görevdeki Erdoğan önde”

Bild gazetesi, haberini “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde görevdeki Erdoğan önde” başlığıyla duyurarak, haberde, Erdoğanın "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunu tamamladık. Bize bir demokrasi şenliği yaşattığı için halkıma teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.

“Erdoğan şarkı söyledi”

Die Zeit gazetesi, Avrupalı liderlerin Erdoğanı tebrik ettiğini belirterek, Erdoğanın İstanbulda destekçileri önünde seçimin galibi olduğunu ilan ettiğini ve otobüsün üstünden şarkı söylediğini aktardı.

“Ne yüksek enflasyon ne de yıkıcı deprem, sadık seçmenlerinin yirmi yıllık iktidardan sonra ona tekrar güvenmelerini engellemedi”

Frankfurter Algemeine gazetesi, haberinde Cumhurbaşkanı Erdoğanın "Mezara kadar beraberiz" sözünü başlığına taşıyarak, “Bu sefer sürpriz olmadı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın beş yıl daha görevde olduğu onaylandı. Ne yüksek enflasyon ne de yıkıcı deprem, sadık seçmenlerinin yirmi yıllık iktidardan sonra ona tekrar güvenmelerini engellemedi” denildi.

Mehmet Koca

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı