Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabineyi Topluyor! Masada Hangi Konular Var ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabineyi topluyor. Kabinin masasında deprem bölgesine yapılacak yardımlar, seçim gibi önemli konular bulunuyor.

Gündem 05.03.2023, 21:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabineyi Topluyor! Masada Hangi Konular Var ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabinesini yarın beştepede topluyor. Tüm bakanların hazır olarak katılacağı kabine toplantısında, deprem bölgesine yapılacak yardımlar, alt yapı çalışmaları ve seçim gibi önemli konular başta olmak üzere bir çok konu bulunuyor. 

Deprem kabinin ilk gündem maddesi
10 ilimizde ağır yıkımlara sebep olan yaşanan deprem sonrasında bölgeye hemen giden ve çalışmaları yakından takip eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın bu konuyu ilk olarak kabinede görüşmesi bekleniyor. Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bölge için önemli açıklamalarda bulunmuş ve  Bir yıl içinde konut ihtiyacını çözecek sayıda kaliteli, güvenli yapının inşasını sağlayacağız. açıklamasında bulunmuştu. Ayrıca kabine de Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurumun kabineye bölgedeki alt yapı ve inşaa edilecek konutlar hakkında bilgilendirme yapması bekleniyor.
Seçim kabinenin masasında
Kabinenin masasında bulunan önemli konulardan birisi de 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğanın 14 Mayıs tarihinde seçimin yapılacağını ilan etmesiyle birlikte seçim sürecinin nasıl olacağına dair değerlendirmelerin kabinin masasında görüşülmesi bekleniyor.


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 21 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı