Cumhurbaşkanı Erdoğan yaş çay alım fiyatını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çay üreticilerinin merakla beklediği yaş çay taban fiyatını açıklayarak, “Rızkını çaydan kazanan hemşehrilerim için yaş çay alım fiyatını paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz geçtiğimiz yıl destek ödemesi ile birlikte yaş çaya kilo başına 7 lira alım vermiştik. Bu yıl için destek ödemesi ile birlikte yaş çay alım fiyatını kilo başına yüzde 64 arttırarak 11 lira 30 kuruşa çıkartıyoruz. Yeni çay alım fiyatının hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Gündem 03.05.2023, 17:47
Cumhurbaşkanı Erdoğan yaş çay alım fiyatını açıkladı

Memleketi Rizeye en son bir yıl önce 14 Mayıs 2022 tarihinde Rize-Artvin Havalimanının açılışı için gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık bir yıl aradan sonra Rizeye geldi. Rize-Artvin Havalimanından helikopterle il merkezine gelerek Cumhuriyet Meydanında hemşehrilerine seslenen Erdoğan, konuşmasının başında kendisini izlemeye gelen bir vatandaşın rahatsızlanması üzerine tedavisi için doktoruna talimat verdi.

“Ana ocağım baba yurdum, ata toprağım Rizeyi gönülden selamlıyorum” diyerek konuşmasına Başlayan Erdoğan, “Rabbime hamdolsun şu muhteşem katılıma bakın. Siyasette bugüne kadar Rizemde böyle bir katılım görmemiştim. Bugün bir başka. Bu 14 Mayısın müjdesidir. İnşallah sandıklar patlıyor mu? Bunun için benim hemşehrim, kardeşlerim kapı kapı dolaşmaya var mı? 14 Mayısta inşallah bir başka müjdeyi Rizeden alacağız. Buradan, bu muhteşem meydandan Rizenin çalışkan, mert Karadeniz insanlarını selamlıyorum. Sizlere aşığım. Sizleri seviyorum. Sevmemek mümkün mü? Sizler gibi hemşehrilere sahip olup ta gururlanmamak mümkün mü? Şair ne güzel anlatmış Rizeyi. Cennetten yüklemişler tekneye getirip kondurmuşlar buraya Rizeyi, oy deniz Karadeniz, ay doğar yaylara, Rize şahidim olsun düştüğün sevdalara. Sevdasına düştüğüm Rizeyi siz değerli insanları, kardeşlerimi saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

"Bay bay Kemal sen ne yaptın? Senin referansın var mı? Ne yaptın?”

Konuşması sırasında kalabalığa 21 yıllık iktidarlarında yaptıkları icraatları gösteren bir video izleten Erdoğan, ardından “Bay bay Kemal sen ne yaptın? Senin referansın var mı? Ne yaptın?” diye sorarak, “Bak şuraya güzel pankart asmışlar. ‘Altılı masa, 7 tabak birine çatal, birine bıçak, terörün içine tutuyorlar çanak. Bu işi bozacak Rizeli uşak. Bunlar bizim ülkemize olan hizmet aşkımızın birer örneğidir. Son 21 yılda başarılarımızdan aldığım güçle şimdi yepyeni bir destan yazmaya hazırlanıyoruz. Çok daha büyük atılımların içerisindeyiz. Bunun adı şahlanış dönemidir. 14 Mayıs inşallah büyük ve güçlü Türkiye idealinin, Türkiye Yüzyılının başlangıç noktası olacaktır. Buradan soruyorum. Öyle bir ses verin ki tüm Türkiyeden işitilsin. Pelsilvanyadaki hainlerin kabusu olsun. Öyle bir gürleyin ki Kandildeki terör baronlarının dizlerinin bağı çözülsün. 14 Mayısta durmak yok yola devam diyoruz muyuz? 14 Mayısta doğru adımlarla yola devam diyor muyuz? 14 Mayısta Türkiye Yüzyılı hemen şimdi diyor muyuz? 14 Mayısta Rizede bir destan daha yazıyor muyuz? Kurban olayım size. Maşallah. Ata yurduma işte bu yakışır. Karadenizin incisi Rizemize ancak böyle bir duruş yakışır. Rabbim hepinizden razı olsun. Sevgili hemşehrilerim siz bize güvendini,z itimat ettiniz, inandınız. Size layık olabilmek için canla başla mücadele ettik. Sizlerin şu karşılıksız sevgisine mahzar olabilmek için gecemizi gündüzümüze kattık. Hep eser ve hizmet siyaseti yaptık. Ailesi iştir kişinin lafa bakılmaz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çay üreticilerinin merakla beklediği yaş çay taban fiyatını açıklayarak, “Rızkını çaydan kazanan hemşehrilerim için yaş çay alım fiyatını paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz geçtiğimiz yıl destek ödemesi ile birlikte yaş çaya kilo başına 7 lira alım vermiştik. Bu yıl için destek ödemesi ile birlikte yaş çay alım fiyatını kilo başını yüzde 64 arttırarak 11 lira 30 kuruşa çıkartıyoruz. Yeni çay alım fiyatının hayırlı olmasını diliyoruz” açıklamasında bulundu.

Hasan Fehmi Demir - Ali Maşalacı - Kenan Akyüz - Cengiz Yıldırım

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 10 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı